07 Ekim 2021

İkinci Ten

38 yıllık bir endüstri ikonu ve moda sahnesinin yükselen yıldızı hem estetiği yüksek hem de fonksiyonel bir kapsül koleksiyonda buluştu.

swatch supriya lele

 

İngiliz ve Hint asıllı tasarımcı Supriya Lele, Royal College of Art’tan mezun olduğu 2016’dan beri moda sahnesinde. Özgün sesi ve kendine has üslubuyla karakterli tasarımlar ortaya koyuyor, 2020 LVMH Ödülleri’nin de finalistleri arasında olmasıysa başarısını ziyadesiyle tasdikliyor. Sezondan iyi haberse, tasarımcının ikonik saat markası Swatch’la yaptığı işbirliğiyle geliyor.

 

swatch supriya lele

 

Uzun yıllardır tasarımcılar ve sanatçılarla işbirliğinde çıkardığı kapsül koleksiyonlarını, Supriya Lele’nin dinamik stili ve estetik anlayışı yüksek gustosuyla devam ettiren Swatch, bu buluşmadan beş ayrı tasarım sunuyor. Swatch’un ultra ince saatlerinden Swatch SKIN CLASSIC modelini yorumlayan Lele, Swatch x Supriya Lele SKIN CLASSIC koleksiyonu için: “İmzam olan minimalist siluetlerimden, Hindistan’ın geleneksel kostümü sarilerden, boyanmış mürekkep balığı siyahından, turkuvaz mavisinden, madalyon sarısından ve Madras ekosesinden ilham aldım” diyor ve ekliyor: “Swatch SKIN CLASSIC’in harika bir tuval ve sanki bileğimde yokmuş gibi hafif oluşu, yalın görünüşü ve duygusu, vizyonumla mükemmel bir sinerji yarattı.”

 

swatch supriya lele

 

Koleksiyonda biyo-kaynaklı plastikten üretilen kasasıyla Swatch’un doğaya karşı sorumlu tavrını destekleyen saatler, tıpkı Supriya Lele’nin elinden çıkma giysiler gibi hafiflikleriyle fonksiyonellikte de çıtayı yukarı taşıyor, takanlar için ikinci bir ten hâline geliyor. Yine Lele’nin tasarım vizyonuyla örtüşen transparan dokular ve derinlik algısı, saatlerin kayışlarında ve Swatch SKIN CLASSIC’te cam üzerinde ilk defa uygulanan farklı baskı teknikleriyle yansıtılıyor. Üç modelin Madras ekosesi deseniyle, iki modelinse Lele’nin köklerine gönderme yapan Hintçe rakamlarla tasarlanan koleksiyon tüm Swatch mağazalarında ve satışta. Buradan koleksiyon detaylarını inceleyebilirisiniz. 

 

swatch supriya lele

ETİKETLER: SWATCH , SUPRİYA LELE