13 Mayıs 2022

Fendace ile İlk Buluşma

YAZI: EKİN KURBETÇİ

versace-fendi-fendace-collection-fashion

İşbirlikleri moda dünyası için artık bir rutin haline geldi diyebiliriz. Marka algısını ve kitlesini genişletmek isteyen yüksek modaevleriyle farklı bir çizgiye sahip sokak markalarının birleşimi, heyecan uyandıran koleksiyonlar ortaya çıkarıyor. Ortak koleksiyonları farklı bir görüşle ele alan iki markaysa, işbirliklerine olan bakış açısını yeniden yorumluyor.

versace-fendi-fendace-collection-fashion

Söz konusu isimler Versace ve Fendi. İki İtalyan devi, Milano Moda Haftası'nda sürpriz yaparak Fendace tasarımlarını beğeniye sunmuştu. Markaların birbirlerini kendi gözlerinden yorumlaması olarak ele alınan koleksiyonlar, Versace ve Fendi'nin grafik, logo ve renk kodlarının ikonik birleşimlerine yer veriyordu. Fendi'nin kreatif direktörü Kim Jones'un sözleriyle Fendace sadece bir işbirliğindense daha çok bir değiş tokuş; arkadaşlıklarının altını çizen, uzak kalınan uzun bir zamandan bir araya gelişin güzelliğini anlatan, ona ilham veren kadınları kutlayan bir koleksiyon.

versace-fendi-fendace-collection-fashion

Ses getiren moda haftası çıkarmasının ardından sıra şimdi de gerçek buluşmada. Steven Meisel'in objektifinden çıkan kampanya çekimlerinde Adut Akech, Anja Rubik, Anok Yai, Imaan Hammam, Naomi Campbell and Kristen McMenamy gibi isimler karşımıza çıkıyor. Görseller ve filmler, koleksiyonun arkadaşlık temasını ve enerjisini kusursuzca yansıtıyor. Donatella Versace ortaya çıkan işi "Kim vizyoner bir tasarımcı ve yenilikçi. Benim için Fendace her daim aşkı yansıtacak." sözleriyle anlatıyor.

versace-fendi-fendace-collection-fashion

Fendace kampanyasının kreatif direktörleri Ronnie Cooke Newhouse ve Karl Bolander; film direktörlüğü ise Alex Maxwell'e ait. Modellerin saçları ikonik saç tasarımcısı Guido Palau'nun elinden çıkarken makyajlar ise efsane isim Pat McGrath imzasını taşıyor. Kampanya görselleriyle ayak seslerini duyduğumuz Fendace koleksiyonları 12 Mayıs'ta seçili mağazalarda ve online olarak satışa sunuluyor. 

 

ETİKETLER: VERSACE , FENDACE , FENDİ , KİM JONES , DONATELLA VERSACE