12 Ekim 2021

Fashion Week Istanbul Başladı

fashion week istanbul

New York, Londra, Milano ve Paris’te gerçekleşen moda haftaları son buldu; sırada İstanbul var. Bu sezon üçüncü kez dijital olarak gerçekleştirilecek Fashion Week Istanbul, moda filmleri aracılığıyla birbirinden iddialı ve başarılı tasarımcıları ağırlayacak. Moda haftası kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek tasarımcılar ve markalar arasında Arzu Kaprol, Deniz Berdan, Ceren Ocak, Çiğdem Akın, Dilek Hanif, Dice Kayek, Emre Erdemoğlu, Gökay Gündoğdu, Lug Von Siga, Mehtap Elaidi, Nedo by Nedret Taciroğlu, Özgür Masur, Sudietuz ve çok daha fazla isim var.

fashion week istanbul

Tanıtım filmiyle de dikkat çeken Fashion Week Istanbul, bir apartmanda karşılaşılabilecek insanlara moda ve sanat gözüyle bakıyor. Yönetmenliğini Marie Schuller'ın üslendiği film İstanbul Halet-i Ruhiyesi’ni kovalama sahneleri ve şehirden kesitlerle izleyiciyi kucaklıyor. 

 

Bu yıl Fashion Week Istanbul kapsamında özel bir sanat seçkisi olan, 14-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Fashion Week Istanbul presents Istanbul State of Mind sergisi de ziyaretçilerini ağırlayacak. İki ana başlıkta ve iki farklı mekanda gerçekleşecek sergide, İstanbul'dan izler taşıyan resim, fotoğraf, video ve multimedya türlerindeki sanat eserleri, teatral ve sahne performansları, enstalasyonlar ve sahne gösterileri yer alacak. The Empire Project’in üstlendiği projede, ev ve sokak konseptleri Akaretler ve Likör Fabrikası’nda kurgulanarak, ziyaretçilerin İstanbul’un renkli yüzüne farklı bir performatif sergi deneyimiyle tanıklık etmeleri tasarlanıyor. 

İçinde bulunduğu şehir ve onun yaratıcı endüstrilerinden beslenerek var olan moda, statik bir sergi sunumundan çok daha farklı, interaktif performanslarla ilk defa çağdaş sanat, sahne sanatları, tasarım, müzik, edebiyat alanlarında bir araya getiren özgün bir kürasyonla sunuluyor.

Fashion Week Istanbul resmi takvimine ve sergi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

 

fashion week istanbul

ETİKETLER: FWİ , FWI 2021 , FASHİON WEEK İSTANBUL