24 Aralık 2021

Bana Arkadaşını Söyle

 

pierre cardin

Yılbaşı hediyesi almayı mı seversiniz yoksa vermeyi mi? Yeni yıl yaklaşırken başarılı birer oyuncu ve aynı zamanda iki yakın arkadaş olan İlay Erkök ve Gurur Aydoğan ile Pierre Cardin mağazasında buluştuk. Birbirlerine hediye seçmek için mağazayı ziyaret eden ikili, kendileri için de birer parça almadan çıkamayınca, başta sorduğumuz sorunun cevabını bulmuş olduk.

Yılbaşı pek çok keyifli çağrışımı da beraberinde getirir. Kimileri için büyük bir sofra, kimileri için eğlence demektir. O akşam büyük kararlar verilir, dilekler dilenir. Herkesin birleştiği ortak konuysa hediyedir. Sevdiklerimize renkli paketleri açmanın heyecanını yaşatacak ve onları mutlu edecek o hediyeyi bulmak için reyonlar arasında geçen zaman, yılbaşına dair en keyifli anlardan biridir. Hele ki hediye aldığınız insan, zevkini bildiğiniz yakın bir arkadaşınızsa o zaman daha da eğlenceli hâle gelebilir. Biz de Vogue Türkiye olarak başarılı birer oyuncu ve aynı zamanda da iki yakın arkadaş olan İlay Erkök ve Gurur Aydoğan ile buluşup, bu sürece yakından şahit olalım istedik. Meslekleri gereği tanışan, zamanla çok yakın arkadaş olan İlay ve Gurur ile, ikisinin de zevkleriyle en çok örtüşen markalardan biri olan Pierre Cardin’in İstinyePark mağazasında buluştuk. Sonuçta ortaya çok eğlenceli anlar çıktı.

Mağazanın kapısından önce İlay adımını attı. Daha içeri girer girmez samimi gülüşüyle ortamı ısıtan İlay’ın üzerindeki kaban ânında dikkatimizi çekti. Onu da Pierre Cardin’den satın aldığını öğrendiğimiz İlay, canlı renkleri çok sevdiğini ifade etti. İlay’ın gözleri arada sırada kadın reyonuna kaysa da önce Gurur’a alacağı hediyeyi seçmekte kararlı olduğunu belirtti. Pierre Cardin’in erkek koleksiyonundaki klasik parçalarla casual bir stil sunan ekoseler, beli lastikli jogger pantolonlar, rengarenk puffer montlar, denimler arasında seçim yapmak zor. İlay, erkek reyonunda bolca vakit geçirip farklı eşleştirmeler denedikten sonra mavi-yeşil arası mint renginin Gurur’a çok yakışacağını düşünerek güderi bir montta karar kıldı. Böylece erkek reyonundaki serüvenini tamamlayıp kendisi için bir şeyler bakmaya başlıyoruz.

pierre cardin

İlay’la birlikte yaptığımız mağaza turunda öğreniyoruz ki, Pierre Cardin kadın koleksiyonu aslında oldukça yeniymiş. İkinci sezonunda ürün ve renk yelpazesi daha geniş bir kadın koleksiyonu tasarlayan markanın ürünleri arasında kaybolmuşken İlay mor geçişli, fuşya, kısa bir kabanı eline alıyor. Tam üzerinde deneyecekken gelen bir telefonla acil olarak dizi setine gitmesi gerektiğini öğreniyor ama aklının kabanda kaldığı belli!

İlay’ın akabinde Gurur’la buluşuyoruz. Gurur, henüz daha vakit olsa da çoktan yeni yıl ruhuna girdiğini söylüyor. Hatta kafasında hediye alacaklarının listesi bile belliymiş. Sıcak tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakmayı başaran Gurur, önce ne zamandır aklında olan renk geçişli bej-kahverengi ceketi kendisi için seçiyor ve İlay’ın hediyesini seçmek için kadın reyonuna yöneliyor. İlay’ın metropol yaşamla uyumlu parçaları beğeneceğini söylerken tarçın, menekşe tonları, fuşyalar, hardallar ve saks mavisi arasında yaşadığı kararsızlık gözümüzden kaçmıyor.

pierre cardin

En sonunda, İlay’ın zamanı kalmadığı için alamadığı mor geçişli fuşya kabanı gözüne kestiriyor. Arkadaşını iyi tanımak bu olsa gerek! Biz de sürprizi bozmamak için sesimizi çıkarmıyoruz. Gurur mağazadan ayrılmadan önce, akşam İlay’la keyifli bir mekanda buluşup birlikte erken yeni yıl kutlaması yapacaklarını söylüyor heyecanla. Hediyeleri birbirlerine verdikleri zamanki tepkilerini öğrenmeyi kendimize not düşüyoruz ve en başta sorduğumuz sorunun cevabını almış şekilde mağazadan ayrılıyoruz: Hediye almak da, vermek de, kendini şımartmak da ayrı güzel!

Video: Faruk Emin Kaba
Proje Yönetmeni: Melis Akcan
Proje Uzmanı: İpek Elbeyli
Saç: Talat Kıvrak
Makyaj: Sara Kara
Video Asistanları: Yunus Yıldız
Proje Asistanı: Bihter Neymen

ETİKETLER: PİERRE CARDİN , GURUR AYDOĞAN , İLAY ERKÖK