28 Ağustos 2021

Balmain Yeni Kampanyasını Dizi Olarak Tanıtacak

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

balmain, dizi,fracture

Moda dünyası uzun bir süredir hikaye anlatıcılığında film sektörünün yaratıcı alanıyla yakın temasta ilerliyor. Bazı dönemler seri şeklinde hazırlanan tanıtımlar da dahil olmak üzere moda dizileriyle karşılaştığımız olmuştu ancak Balmain bu konuyu bir üst seviyeye çıkartarak tamamen yeni bir hamle yapıyor. Markanın kreatif direktörü Olivier Rousteing 2021 Sonbahar/Kış koleksiyonunun tanıtım kampanyası için bir İngiliz kanalıyla anlaşmaya giderek mini bir dizi projesiyle kaşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

balmain, dizi,fracture

Fotoğraf: An Le

Fracture adını taşıyan dizinin başrolünde şarkıcı ve söz yazarı Jesse Jo Stark, 13 Reasons Why dizisinden tanıdığımız Tommy Dorfman, Riverdale’dan Charles Menton ve Skate Kitchen’dan Ajani Russell yer alıyor. Rousteing’in de kreatif direktör olarak görev aldığı yapım, 5 bölümden oluşurken dizinin konusu New York’taki gösterişli hayatından kaçan şarkıcı Mya’nın hikayesi etrafında şekilleniyor.

balmain, dizi,fracture

Fotoğraf: An Le

İngiliz Vogue’una verdiği röportajda, “Dizide özgürlükleri için mücadele eden yeni jenerasyonun güçlü karakterlerini göreceksiniz. Benim burada yansıtmak istediğim en önemli şey ise modanın, dünyanın gerçeklikleri olmadan var olamayacağı." şeklinde konuşan Olivier Rousteing, proje için çok heyecanlı ve mutlu olduğunu dile getirirken yarattığı koleksiyonu bile unutarak oldukça duygusal anlar yaşadığını paylaştı. Bir televizyon kanalıyla işbirliğine giderek bir mini dizi hazırlayan Balmain iki sektör için de bir ilki gerçekleştirecek. 2 Eylül’de izleyicisiyle buluşacak dizinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

ETİKETLER: BALMAİN , DİZİ , MODA , FRACTURE