03 Aralık 2021

Art Basel Miami Beach'de Dikkat Çeken İş Birliği

les benjamins x The Webster Miami

2019'dan beri Miami'deki sanatseverlerle buluşmaya devam eden Art Basel'in 2021 sergisi 2 Aralık'ta başladı. Resim, heykel ve dijital çalışmaların sergilendiği ve 200'ün üzerinde seçkin galerinin yer aldığı sanat günlerinde bu yıl Türkiye'den bir isim dikkat çekiyor. Lüks sokak giyim markası Les Benjamins ve South Beach’in ikonik konsept mağazası The Webster Miami, Mystic Journey’den ilham alan bir pop-up koleksiyon iş birliğine imza atıyor.  

Les Benjamins'in 2022 İlkbahar Yaz koleksiyonu Mystic Journey’den ilham alan pop-up, East Coast mağazasını Marakeş'in Majorelle Bahçelerine dönüştürecek. Les Benjamins'in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, bahçelerin Covid-19 karantina dönemi sırasında zihni ve ruhu temizleyen enerjisine atıfta bulunarak, koleksiyonunda Majorelle Bahçeleri’nin zengin yatıştırıcı renk paletinden ilham aldı.

les benjamins x The Webster Miami

Majorelle Bahçeleri'nin çeşmesi ve kaktüslerinin gerçek boyutlu bir rekreasyonu ve ayrıca pastel yeşili döşemeler, masmavi kraliyet keçesi ve kadife çiçeği sarısı gibi imza detayları ile tamamlanan Les Benjamins x The Webster pop-up, her iki markanın da uzun süredir birlikte çalıştığı ünlü mimari stüdyo Food New York'tan Dong Ping Wong tarafından tasarlandı.

Les Benjamins bir kez daha İngiliz sanatçı Neil Raitt ile bir araya gelerek İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunun bir önizlemesini barındıran, sınırlı sayıda yüzde yüz ipekten tasarlanan Les Benjamins x The Webster Miami kapsül koleksiyonunu satışa sunuyor. Koleksiyon, Les Benjamins’in Majorelle Garden baskısında özel olarak tek seferlik tasarlanan bir elbise, şort ve düğme yakalı gömleklerden oluşuyor.

les benjamins x The Webster Miami

Biri Majorelle bahçesine, diğeri ise Marakeş'in dolambaçlı pazarlarının zengin dokularına ve hareketli yaşam tarzına odaklanan özel baskı tasarımları ile, hem koleksiyon hem de pop-up, benzeri görülmemiş bir yıldan sonra hayati bir kaçış görevi görüyor ve özel bir seyahat deneyimi yaşatıyor.

Özel ipek koleksiyon Les Benjamins x The Webster Miami pop up mağazasının ardından Webster Los Angeles ve New York'ta da satışa sunulacak.

Les Benjamins x The Webster Miami pop up 19 Aralık tarihine kadar mağazada yer alacak.

ETİKETLER: LES BENJAMİNS , THE WEBSTER MİAMİ , ART BASEL MİAMİ BEACH