25 Kasım 2021

Alber Elbaz Tasarımları Benzeri Görülmemiş Bir Sergi ile Kutlanıyor

alber elbaz

Geçtiğimiz Nisan ayında aramızdan ayrılışının ardından ünlü tasarımcı Alber Elbaz için dikkat çekici anma törenleri ve bir saygı defilesi hazırlanmıştı. Şimdi ise Alber Elbaz'ın eşsiz tasarımları benzeri görülmemiş bir formattaki sergiyle izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. 5 Mart - 10 Temmuz tarihleri arasında Palais Galleria'da görülebilecek sergide efsanevi tasarımcının anısına 5 Ekim 2021'de sunulan ortak gösteri yeniden yaratılıyor.

alber elbaz

Tasarımcının, vefatından kısa süre önce kurduğu AZ Factory için hayal ettiklerinin, onun mirasından ilham alarak tasarlanmış görünümlerin sunulduğu defile 46 katılımcı ile gerçekleşmişti. Kuyruklu uzun ve dökümlü elbiseler, fırfırlı veya büyük fiyonklu kısa modeller, Alber'in çizimleri ve portreleri ile basılmış tasarımlar... Farklı bakış açılarıyla ortaya çıkan defile şimdi de Palais Galleria'da düzenlenecek sergi ile modaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 

alber elbaz

Eşi benzeri olmayan bu sergi, ziyaretleri, izleme düzeni, efektleri, müziği ve ışıkları ile moda tarihinin unutulmaz bir anına dönüştürerek podyum deneyimiyle defileyi ziiyaretçilerine yeniden yaratacak. 

Alber Elbaz'ın mantralarından biri olan Love Brings Love başlığı ise, pandemi döneminde hissedilen izolasyon ve en parlak meslektaşlarından birinin anısını kutlamak için birlikte çalışan tasarımcıların ortak ruhu ile  bir tezat oluşturuyor.

İlgili Başlıklar