04 Ağustos 2019

YSL ve Dua Lipa'dan Özgürlüğün Parfümü: Libre

YAZI: EKİN KURBETÇİ

 dua-lipa-ysl-perfume-libre

YSL'nin özgür, ödün vermeyen ve güçlü kadınlarının mükemmel bir yansıması olarak marka yüzü seçilen Dua Lipa, tıpkı bu sıfatlar gibi yeni ve karakterli bir parfümle karşınızda.

Cesur YSL tasarımlarının seksi bir yorumu olarak nitelendirilen bu yeni koku unisex olarak adlandırılmaya oldukça yakın bir noktada yer alıyor. Maskülen kokularda tercih edilen ve otsu lavanta ile odunsu meşe gibi 'Fujer Kokular' yapısıyla oluşturulan parfüm, cinsiyet tanımlarıyla oynuyor. Fas portakal çiçeği ve YSL'ye özgü bir nota olan, parfümdeki elementlerin en ferahı ve en aromatiği Diva lavanta birleşimiyle de bu maskülen hava seksi, gizemli ve feminen bir forma dönüşüyor.

dua-lipa-ysl-perfume-libre

Bu parfümün kendi kuralları var diyebiliriz. Belirsizliği kesinliğe tercih ediyor, siyahı ışığa dönüştürüyor ve tıpkı klişeleri yıkan Dua Lipa gibi kendini inkar etmeden, saklamadan olduğu gibi ortaya koyuyor.

Yves Saint Laurent Libre'nin çıkış tarihi henüz kesin değil, ancak parfümün bu ay bitmeden satışa sunulacağı söyleniyor. Üstelik bu yeni kokunun Dua Lipa'lı bir reklam filmi de bizi bekleyenler arasında. Hem bu androjen ve özgür parfümü denemek hem de yeni tanıtım filmini seyretmek için sabırsızlanıyoruz!

ETİKETLER: DUA LİPA , YVES SAİNT LAURENT , YSL , PARFÜM , GÜZELLİK , LİBRE