10 Eylül 2018

Rodarte'nin Romantik ve Çarpıcı Güzellik Portresi

YAZI: EKİN KURBETÇİ

rodarte-new-york-fashion-week-beauty-hair-make-up-floral-crown

Fotoğraf: Indigital.tv

Makyajsız makyajların ve modern güzellik görünümlerinin hüküm sürdüğü New York Moda Haftasından bir Rodarte geçti. Nude tonlara inat kontrast tonların çarpışmasını elini korkak alıştırmadan kullanan Rodarte, çift karakterli güzellik kimliğiyle moda haftasının en çok konuşulan saç ve makyaj anlarından birine imza attı.

rodarte-new-york-fashion-week-beauty-hair-make-up-floral-crown

Fotoğraf: Indigital.tv

Yağmurdan ıslanmış bir düş bahçesini andıran podyumla paralel bir görünüm sergileyen modellerin saç aksesuarları yapay değil, Joseph Free isimli bir çiçek tasarımcısının elinden çıkma gerçek çiçeklerden oluşuyor. 48 farklı model için 48 farklı görünüm tasarlayan Fransız saç artisti Odile Gilbert, ekibiyle birlikte çiçekleri tek tek saçların arasına işlemiş. Romantizm akan bu görünümü ise Art-Deco esintili, güçlü metal aksesuarlar tamamlamış.

rodarte-new-york-fashion-week-beauty-hair-make-up-floral-crown

Fotoğraf: Indigital.tv

Modellerin renkli makyajıyla güçlü bir etki bırakmak isteyen Nars makyaj artisti James Kaliardos, görünümler için Picasso’nun 1932: Love, Fame & Tragedy sergisinden ilham almış ve grafik ama yumuşak bir göz makyajı yaratmış. Modellerin bakışlarında kullanılan üç farklı far NARS Eyeshadow – Domination (parlak fuşya), Baby Jane ( aqua mavi) ve Douro (parlak sarı) isimlerine sahip.

18-09/10/nyc_2514.jpg

Fotoğraf: Indigital.tv

Ciltlerde de üç farklı allık tonu kullanan Kaliardos’un dudaklardaki tercihi ise tek: Gerçek kırmızı. Bu ürünün ismi ise Nars Powematte Lip Pigment – Don’t Stop. Keskin kırmızı ve enerjik göz makyajıyla  romantik ve düşsel saç görünümlerini kombinleyerek farklı bir boyuta taşıyan bu görünüm Rodarte’nin güzellik portresini zirveye taşıyor.

Rodarte 2019 İlkbahar/Yaz

ETİKETLER: RODARTE , NEW YORK MODA HAFTASI , ÇİÇEK , RENKLİ MAKYAJ , GÜZELLİK