22 Şubat 2019

Prada'nın Asi ve Grafik Saç Modelleri

YAZI: EKİN KURBETÇİ

guido-palau-milan-fashion-week-hair-beauty-fall-2019-prada

Fotoğraf: GoRunway

Prada etkileyici güzellik imzaları arasına geçtiğimiz gün gerçekleşen Milano Moda Haftası şovuyla bir yenisini daha ekledi. Defilede gotik ve grafik bir görünüm sergileyen modeller Prada için radikal bir dönüşüme girdi.

guido-palau-milan-fashion-week-hair-beauty-fall-2019-prada

Fotoğraf: GoRunway

Birçok ünlü markanın defilesinde olduğu gibi Prada'nın da saç görünümlerinin altında Guido Palau'nun imzası var. 2019-20 Sonbahar/Kış şovu için Guido ilk iş olarak modellerin saç renklerine el atmış. 'Asi olmak istedikleri çağdalar, değil mi?' diyen saç artisti 10 modelin saçını jet siyaha, bir diğer 10 modelin saçını ise bebek sarısına çevirmiş. Ancak dönüşümler sadece bunlarla da sınırlı değil.

guido-palau-milan-fashion-week-hair-beauty-fall-2019-prada

Fotoğraf: @guidopalau

Christina Ricci'nin canlandırdığı Addams Ailesi karakteri Wednesley'den iilham alan ve gotik, pürüzsüz örgülerin öne çıktığı şovda Guido Palau meşhur Prada bobunu yeniden yorumluyor.

guido-palau-milan-fashion-week-hair-beauty-fall-2019-pradaFotoğraf: @guidopalau

Uygulanan saç kesimlerininse peruk değil gerçek olduğu Palau'nun paylaştığı backstage fotoğraflarıyla kanıtlı. Ancak sorun değil, çünkü Palau'ya göre önümüzdeki sezon bob kesimler çene hizasından da yukarı çıkacak ve daha asi, radikal ve grafik bir görünüm kazanacak. Gotik örgüler ve grafik, iddialı kesimler: Prada önümüzdeki sezonda yenilikçi ve asi kararlarla güzellik trendlerine radikal bir yön veriyor.

ETİKETLER: MİLANO MODA HAFTASI , MFW , DEFİLE SAÇI , PRADA , 2019-20 SONBAHAR/KIŞ