06 Şubat 2017

Lady Gaga'nın Kozmik Super Bowl Güzelliği

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Lady Gaga

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Dün gece Houstan’da gerçekleşen Super Bowl performansıyla Lady Gaga, bir kez daha ikonik bir popstar olduğunu hatırlattı. Geçtiğimiz sene Beyoncé, Chris Martin ve Bruno Mars’ı gördüğümüz sahnede, bu sene Lady Gaga 13 dakikalık şovun altından kendi başına kalktı. 100 milyondan fazla seyirci karşısında unutulmaz bir performans sergileyen pop star, Instagram hesabı üzerinden solo performansı hakkında düşüncelerini paylaştı ve hayranlarını sevgisini gösterdi. Aktivist kimliği ve politik düşünceleriyle ön planda olan Lady Gaga, şovda ise poker yüzünü takındı ve sözleriyle değil, şarkılarıyla mesajını verdi. Super Bowl boyunca birçok kez kıyafet değiştiren Lady Gaga, güzellik konusunda da çok yönlü tavrını gösterdi.

Lady Gaga

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Gaga, mücevher detayıyla dikkat çeken oversized kedi gözleriyle büyük bir açılış yaptı. Marc Jacobs Beauty’nin Global Artistik Direktörü ve Lady Gaga’nın sadık makyaj artisti olan Sarah Nicole Tonne, bir kez daha Gaga’nın güzellik şaheserini yaratan isim oldu. Gaga'nın metalik bodysuit’ine ışıltılı yüz mücevherleriyle eşlik eden Tonne, makyajın tüm detaylarını ve kullandığı ürünleri Marc Jacobs Beauty’nin Instagram hesabında paylaştı. Tonne’nın bu artizanal ve dramatik makyaj için ilhamı ise pop ikonun ta kendisiydi. Lady Gaga’nın ilham perisi olduğunu belirten Sarah Nicole Tonne, sanatçının Super Bowl performansı için popstarın ikonik görünümlerinden ilham aldığını paylaştı.

Lady Gaga

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Gaga’nın büyük açılışı yaptığı kozmik güzelliğinin ardından, çılgın ve asi Lady Gaga’ya tanık olduk. Canlı, kırmızı dudaklarından vazgeçmeyen Gaga, uzun sarı saçlarını açarak doğal aura’sına geri döndü. Yüz mücevherlerini terk eden güzellik ikonu, maksimalist tavrından yine de vazgeçmedi. Oversized siyah eyeliner’ı ve eflatun, simli göz farıyla Lady Gaga ışıldayan güzellik anlayışını farklı bir yaklaşımla ortaya koydu. Sezonun joker makyaj elementi sim, Gaga’nın güzellik karakterinin bir parçası olduğu için başarılı sanatçı, bu güzellik detayını en iyi şekilde yorumladı. Parlak, yüz mücevherleriyle başlayıp, simli lila gözleriyle kapanış yapan Lady Gaga, yalnızca unutulmaz performansıyla değil, eşsiz estetik tavrıyla da Superbowl tarihinde ikonik bir ana imza attı.

Bonus: 

Lady Gaga, sahne persona’sına bürünmeden önce Super Bowl ruhuna girmek için sahne arkasında, pembe futbol forması, ona özel pembe kaskı ve siyah yüz makyajıyla dikkat çekti. Amerikan futbolu geleneği olarak yüzüne siyah şeritler çizen Gaga, son ana kadar sahne arkasında prova yaptı ve bu özel anları da Instagram hesabı üzerinden paylaştı. 

Lady Gaga

Fotoğraf: @ladygaga

ETİKETLER: LADY GAGA , SUPERBOWL , 2017SUPERBOWL , GÜZELLİK , MAKYAJ , SAÇ