18 Ekim 2016

Lady Gaga'dan Halasının Anısına: Joanne

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Lady Gaga'nın beşinci stüdyo albümü Joanne 21 Ekim Cuma günü Interscope Records tarafından yayımlanacak. Geri sayımı başlatırken hepimizi büyük bir heyecan ve merak sardı. Bildiğimiz tek şey Lady Gaga'nın olgunluk dönemini simgeleyen bu albümün önceki çalışmalarından daha kişisel ve 'tok' olduğu. Albüm kapağındaki sadelik ve yalınlık bile bu olgunluğa dair ilk ipucunu veriyor, keza albümün ismi de öyle. 

Lady Gaga yeni albümünü şu sözlerle özetliyor: "Herkesin hayatında bir Joanne olduğuna inanıyorum. Herkes mutlaka sevdiği birini kaybetmiştir ya da kaybetmeyi bekliyordur."

Lady Gaga

Joanne, dışarıdan bakıldığında hüzünlü bir hikayenin kahramanı gibi. Peki, ya içeriden baktığımızda kim bu Lady Gaga'nın hayatında böylesine derin izler bırakan kahraman? The Sunday Times’a konuşan Gaga, gayet kontröllü bir şekilde Joanne’in kim olduğunu itiraf ediyor. Gaga'nın son albümünün ilham perisi 19 yaşında Lupus hastalığından hayatını kaybeden halası Joanne. Joanne'in erken vefatı Lady Gaga'da derin bir travmaya yol açmış. O hala, kendince bu kayıpla başa çıkmanın formüllerini arıyor. Joanne albümüyle kendi tedavisini başarıyla yürüten ve babasının da yaralarını sarmasında yardımcı olan Gaga, yeni şarkılarıyla milyonlara şifa dağıtmak için gün sayıyor.

ETİKETLER: LADY GAGA , JOANNE , MÜZİK , ALBÜM