13 Şubat 2020

Karanlık ve Çarpıcı: Rodarte'nin Romantik Vampirleri

YAZI: EKİN KURBETÇİ

rodarte-new-york-fashion-week-vogue-hair-make-up-runway

Fotoğraf: Go Runway

Rodarte’nin geçmiş defilelerini hatırlarsınız. Çiçeklerle veya incilerle süslü saçlar, renk patlaması yaşayan enerjik ve optimist makyajlarla romantik ve retro bir portre çizen marka, bu sezon aurasının yönünü biraz değiştirdi. New York Moda Haftası kapsamında, geçtiğimiz gün gerçekleşen Rodarte defilesinde romantik vampirlerin baş rolünü oynadığı bir hikaye bizi karşıladı.

rodarte-new-york-fashion-week-vogue-hair-make-up-runway

Fotoğraf: Go Runway

Çiçek ve tül detaylarını yine elde tutan Rodarte, bu sefer bu detayları daha gotik bir hava yaratmak için kullanmış. Modellerin makyajında ise kırmızılar, sarılar pembeler yerine daha karanlık bir renk paletine yer verilmiş. Kontürün bile kullandılmadığı tek renk, parlak ciltlerin yanında bakışlar hafif gölgeli ve dudaklar ise kendini karanlık tonlara teslim etmiş. 

rodarte-new-york-fashion-week-vogue-hair-make-up-runway

Fotoğraf: Go Runway

Bu vurucu detaylarla adeta eski çağlara ait, sürreal bir romandan fırlamış izlenimi veren, Viktoryen döneme göz kırpan romantik vampir portresi podyumu domine etmiş. Optimist, floral görünümlerden gotik ve daha karanlık bir devire geçiş yapan Rodarte’nin büyülü defile güzelliği şimdiden ilham panolarımızda yerini aldı bile.

Karanlık Sular: Favori 10 Bordo Ruj

ETİKETLER: NEW YORK MODA HAFTASI , 2020-21 SONBAHAR/KIŞ , RODARTE , DEFİLE SAÇI , DEFİLE MAKYAJI , KOYU RUJ