15 Eylül 2015

Güzellik Raporu: 2016 İlkbahar New York Moda Haftası

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

 

Diane von Furstenberg'in Işıltılı Yüzleri

Diane von Furstenberg için 2016 baharı renk ve parlak dokuların içiçe geçişi olacak. Makyajda highlight etkisi ile parlatılmış cilt, gözlerde kullanılan mavi ve yeşil pigment farlarla destekleniyor. Parlak etki ayrıca dudaklarda kullanılan parlatıcı ile kuvvetlendirilmiş. Yüzün genelinde kullanılan parlak efekt, ışığı yüze toplayarak canlı, taze ve modern bir etki yaratıyor.

15-09/15/diana-von-furstenberg-ilkbahar-yaz-2016-moda-haftasi-dvf_725_ss16.jpg

DVF 2016 İlkbahar/Yaz defilesinin güzellik detaylarını keşfedin.

 

Derek Lam'ın Ezber Bozan Bakışları

Her zamanki sportif duruşu bohem dokunuşlarla değişmiş olan Derek Lam, saç ve makyaj seçimlerinde de 2016 İlkbahar/Yaz sezonu için modern bir feminenlik yakalamış. Sadece highlight kullanılarak yaratılan parlak ten makyajında , gözler ön planda tutulmuş. Göz kapağı yerine göz altlarında kullanılmış, kahveden sarıya geçişli farla bakışlar, kesinlikle ezber bozuyorlar.

15-09/15/derek-lam-ilkbahar-yaz-2016-moda-haftasi-derek_lam_703_ss16-1442308465.jpg

 Derek Lam 2016 İlkbahar/Yaz defilesinin güzellik detaylarını keşfedin. 

 

Altuzarra'dan Yeni Çıplak

Altuzarra’nın ilkbahar anlayışında doğal kumaşlar ve vücuda ağırlık yaratmayan kesimler vardı. Tasarımcı, saç ve makyaj seçiminde de bu doğallığın altını çizmeyi seçiyor. Makyajın genelinde monokrom yani tek renk kullanılmış etkisi doğallığı destekliyor. Sadece far kullanılarak yaratılan göz makyajı ve gözlere uyumlu, dudaklarda kullanılan kiremit kahve renkli ruj, renk kullanılarak yaratılan varla yok arası yeni nesil makyajın iyi bir örneği.

15-09/15/cyn_9532.jpg

Altuzarra ilkbahar/Yaz 2016 defilesinin güzellik detaylarını keşfedin.

 

Givenchy'nin Silik Kaşları

Bu ilk değil, Givenchy daha önce de tüm yüzü örten maskeler ve ifadeyi değiştirerek maske etkisi yaratan silik kaşlar yaratmıştı. Karşımıza yine bu iki efekti kullanarak çıkıyor. Bu sefer gözlerde oranj-kahve farla, dudaklarda sağlıklı sıcak bir pembeyle makyajı olabiliğince geriye itiyor, ortada sadece silik kaşların tuhaf çekiciliği kalıyor.

15-09/15/givenchy-ilkbahar-yaz-2016-moda-haftasi-givenchy_720_ss16.jpg

 Givenchy İlkbahar/Yaz 2016 defilesinin güzellik detaylarını keşfedin. 

 

Alexander Wang'in İnce Katları 

Alexander Wang’in spontan, modern ve rock kokan koleksiyonunda saçlara atılmış katlar sonuna kadar konsepti ve tarzı destekliyor. Saçlarda doğal düşüş yakalamak için uçlara doğru saçlar inceltilerek kesilmiş. Kakül ise aynı anda hem retro hem de modern bir hava yakalamaya yardımcı. Özensiz bir özene sahip bu kesim önümüzdeki sezonun favori trendlerinden olmaya aday.

15-09/15/alexander_wang_735_ss16.jpg

Alexander Wang'in İlkbahar/Yaz defilesinin güzellik detaylarını keşfedin. 

 

 

ETİKETLER: NEW YORK MODA HAFTASI , İLKBAHAR YAZ 2016 , GİVENCHY , ALEXANDER WANG , ALTUZARRA , DEREK LAM