EN VOGUE
EN VOGUE

27 Aralık 2021

Sizin Hala TikTok Hesabınız Yok Mu?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

tiktok

Fotoğraf: Jonathan Daniel Pryce

TikTok ile ilgili önyargıların artık çok demode olduğunu söylemiş miydik?

Popüler sosyal medya platformu çok uzun zamandır belirlediği yeni trendlerle, günlük rutinin bir parçası. Birçok ünlü ismin de bu trendlere ve challenge’lara kayıtsız kalmadığını biliyoruz. Pek çok alanda olduğu gibi moda endüstrisi de TikTok rüzgarına kapıldı. Moda haftaları videoları başta olmak üzere pek çok model, marka ve tasarımcı yaratıcı TikTok videolarıyla takipçilerine ulaşıyor.

Ayrıca pandemi ve evlere kapandığımız döneminin sosyal medya kullanma pratiklerimizi değiştirdiği de bir gerçek. TikTok sosyal medyadaki hakimiyetini sürdürürken, pek de şaşırtıcı olmayan bir yeni haber geldi. İletişim teknolojisi güvenlik şirketi Cloudflare'e göre, viral video uygulaması TikTok, Amerikan arama motoru devi Google'dan daha fazla kullanılıyor. Yani TikTok artık Google'un önüne geçerek dünyanın en popüler online platformu. Covid salgını nedeniyle evlerine kapanan insanların eğlence arayışının, TikTok'un ilk sıraya yerleşmesinde etkili olduğu tahmin ediliyor.

Hal böyleyken 2022 sosyal medya trendlerini düşünürken gözlerimizi TikTok’tan almak çok daha zor olacak gibi görünüyor. 2022’de TikTok’a bir şans vermek için çok geç değil.

ETİKETLER: TİKTOK , TECH