09 Ağustos 2021

Reese Witherspoon'un Hello Sunshine'ı Blackstone Destekli Yeni Medya Şirketine Satıldı

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

reese witherspoon

Getty Images

Akademi ödüllü aktris Reese Witherspoon'un beş yıllık medya şirketi Hello Sunshine, Blackstone Group Inc. tarafından desteklenen bir medya şirketine satılarak erişimini genişletiyor. Satış rakamı resmi olarak açıklanmasa da kaynaklar, Reuters ve Wall Street Journal’a verdikleri demeçte, Hello Sunshine'ın 900 milyon dolar değerinde olduğu bildirdi.

Hello Sunshine kadınlara ve kadın hikayelerine odaklanan yapımlara öncelik veriyor. Şirket, Gone Girl ve Wild gibi filmler ve HBO'nun Big Little Lies, Apple'ın The Morning Show ve Hulu'nun Little Fires Everywhere gibi dizilerinin yapımcılığını da üstlenmişti.

Witherspoon yaptığı açıklamada, “Hayatın her kesiminden daha fazla kadın içerik oluşturucuyu işe alma ve deneyimlerini sergileme misyonunu ikiye katlayacağım. Çünkü kadınların hikâyeleri gerçekten önemli.” dedi. Witherspoon'un firmasını satın alan yeni medya şirketi, eski Disney yöneticileri Kevin Mayer ve Tom Staggs tarafından yönetilecek. Staggs ve Mayer ise bu satın alma işlemini "Hello Sunshine, yeni nesil eğlence, teknoloji ve ticaret şirketi vizyonumuz için mükemmel bir seçim" diyerek değerlendirdiler.

Amazon'un MGM'i satın alması ve Discovery'nin WarnerMedia'yı devralmasının ardından, Hello Sunshine'ın satışı da sektördeki rekabetin önemli adımlarından biri olarak yorumlanıyor.

 

ETİKETLER: REESE WİTHERSPOON , HELLO SUNSHİNE