EN VOGUE
EN VOGUE

17 Kasım 2021

Britney Spears Artık Özgür

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Britney Spears

Getty Images

Tüm zamanların en büyük pop yıldızlarından Spears, 2008 yılından bu yana, hem kişisel hayatı hem de iş ve finansal hakları konusunda söz sahibi değildi. On yıldan fazla süredir şarkıcının tüm yasal hakları babası James Spears ve avukatlar tarafından yönetiliyor, akıl sağlığının yerinde olmadığı gerekçisiyle kazandığı serveti kendi kontrol edemiyordu.

Ancak bu günler nihayet geride kaldı. Babası Jamie Spears'ın yasal vesayeti altında yaşayan Spears artık özgür. Mahkeme baba Jamie Spears'ın vasiliğini kaldırdı.

Los Angeles'ta görülen davada Britney Spears'ın vasiliğin sonlandırılması talebi yargıç tarafından kabul edildi. Baba Jamie Spears'ın vasiliği, 30 dakika süren kısa bir duruşmanın ardından resmen bitmiş oldu. Britney Spears da kararı sevinçle karşıladı. Sosyal medya hesabından mahkeme önünde bekleyen hayranlarının görüntülerini paylaşarak, "Sanırım günün kalanında ağlayacağım! Şimdiye kadarki en iyi gün." notunu düştü.

Uzun yıllardır devam eden bu sürecin bilinmeyenlerini mercek altına alan Framing Britney Spears adlı belgeselin ardından pop ikonu Britney Spears'ın özgürlüğünü isteyen hayranlarına ünlü isimler de destek vermiş ve büyük bir sosyal medya kampanyası da yürütülmüştü. Spears’ın özgürlüğü sevinçle karşılanırken süreci ilgiyle takip eden ve Spears’a desteklerini sosyal medyadan da gösteren Cher, yine sosyal medya paylaşımlarıyla sevincini paylaştı. Bir diğer anlamlı destek de şu sıralar yeni filmi House Of Gucci için basın gösterimleri turunda olan Lady Gaga’dan geldi. Gaga, Spears’ın özgürlüğüne kavuşması sevincini paylaşırken, pop ikonunun herkese ilham verdiğini dile getirdi.

ETİKETLER: BRİTNEY SPEARS