11 Haziran 2022

Britney Spears ve Sam Asghari'nin Düğünlerine İçeriden Bakış

YAZI: ALEXANDRA MACON

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Britney Spears

F:Kevin Ostajewski / Shutterstock

Britney Spears ve Sam Asghari evlendi! Çift evliliklerini, 9 Haziran Perşembe günü Los Angeles, Thousand Oaks'taki evlerinde düzenlenen bir törenle kutladı.

Çift, 2016 yılının Ekim ayında, Sam'in sevgilisi rolüyle yer aldığı “Slumber Party” şarkısının klip setinde tanışmıştı. Spears klipte rol alacak oyuncuların foroğraflarına bakarak bir seçim yapmak zorundaydı fakat çok da zorlanmadı. Sam'in fotoğrafını görür görmez ne yapacağını biliyordu, “Seçim, yapmak zorunda kalmadım” diyerek anlatıyordu o günleri. Klibin üzerinden birkaç ay geçti, sonra Britney çantasında Sam'in numarasını buldu. "Gerçekten sevimli. Bu adam gerçekten çok tatlı," diyordu 2017'de katıldığı bir radyo programında. Numarayı bulduktan sonra Sam'i aramıştı ve o günden beri mutlu bir birliktelikleri vardı.

Britney, ilk kez 2017 ilişkilerini Instagram'da resmileştirdi. Birlikte akşam yemeği yedikleri gecede Sam'in bir fotoğrafını yayınladı. Birlikte birçok egzersiz videosu çekmeye devam ettiler. Ayrıca Britney'nin yasal vasiliğe sona erdirmek için düzenlenen kampanya ivme kazanırken, Sam herkesin sevgilisine desteğini gösterdi. Üzerinde #FreeBritney tişörtüyle bir selfie yayınladı. Yasal vasilik sona erip Britney özgürlüğünü kazandığında da kutlamalarda hep birlikteydiler.

Çift, 2021 yılının Eylül ayında Sam'in  klasik 4 karatlık yuvarlak parlak kesim pırlanta tektaş ile evlenme teklif etmesiyle nişanlandı. Sam'in alyansının içinde Britney'in ona verdiği takma isim olan "Lioness" ismi kazınmıştı. İşler Britney için yolunda gidiyordu, çift Nisan 2022'de Britney'nin hamile olduğunu açıklayarak hayranlarına ailelerini genişlettiklerini bildirdi. Ancak bir ay sonra Britney'nin düşük yaptığına dair üzücü haberi Instagram'da paylaştılar: "Birbirimize olan sevgimiz gücümüz. Güzel ailemizi büyütmeye devam edeceğiz…”

Tüm bunlardan sonra çift düğünleri için harekete geçti. Düğünlerini planlamak için ünlü etkinlik yapımcısı Jeffrey Best of Best Events ile görüşmeye başladılar. Britney, Vogue'a, “Bunu gerçekten aile ve arkadaşlar arasında tutmak; küçük ve güzel bir kutlamayla yapmak istedik” dedi. Çiçekler Marks Garden'dandı ve bir peri masalının sayfalarından koparılmış gibi görünüyordu.

Britney Spears

F:Kevin Ostajewski / Shutterstock

Gelin, bir tarafında bacaklarını açıklayan yırtmaçlı ve saten kenarlı klasik beyaz duvaklı, şık, omuzları açık, özel bir Versace elbisesi giydi. Damat Sam, Britney'nin görünümünü yine Versace'den bir smokinle tamamladı. Charlotte ve Sofia Tilbury, gelinin doğal güzelliğini yaratmak için işbirliği yaptı. “Britney'nin gelin güzelliği görünümünü tasarlamam istendiği için çok heyecanlandım ve onur duydum!” diyerek duygularını paylaştı Charlotte. "Britney, neşesi ve pozitif enerjisiyle hepimize ilham veren ve güç veren zamanımızın bir simgesi. O çok doğal bir güzelliğe sahip ve en büyüleyici iri, kahverengi gözlere sahip" diyen Sofia da gelin görünüme hayat vermek için o gün oradaydı.

Gelinin ışıltısı, sonunda koridorda yürümek için taktığı takılarla daha da arttı. Britney'nin gelinlik parçaları 62 karat ağırlığındaydı. Görünümü yuvarlak elmas ve armut biçimli damla küpeler, beyaz altından kalp şeklinde elmas  kolye ve oval elmas bileziği içeriyordu. Çiftin ayrıca Stephanie tarafından yaratılan alyansları vardı, Britney nişan yüzüğünü eşleştirmek için iki banttan oluşan güzel bir takım seçerken Sam tercihini iki platin gruptan yana kullandı.

Stephanie Vogue'a "Britney'nin elbisesinin açık yakalı klasik bir silueti olduğunu biliyorduk, bu yüzden stili tamamlayacak zamansız parçalar tasarladık" açıklamasını yaptı ve ekledi: "Britney ile birlikte en doğalparçaları seçtik."

Britney Spears

F:Kevin Ostajewski / Shutterstock

Bu vesileyle pembe ve beyaz güllerle süslenmiş çiftin evinin dışında, Pop Prensesi'ne uygun bir arabayı çeken altın toynakları olan beyaz bir at duruyordu. On dakikalık tören, kadife kumaşla kaplı bir çadırın altında gerçekleşti. Davetliler arasında Madonna, Selena Gomez, Drew Barrymore, Paris Hilton ve Carter Reum, Kathy Hilton, Maria Menounos, Ansel Elgort, will.i.am, menajeri Cade Hudson ve Donatella Versace vardı.

Törenin ardından sıra kutlamaya geldi. Partide Britney üç görünüşe daha büründü. Siyah bir mini elbisesini, iki tonlu bir elbise ve son olarak da kırmızı bir mini elbise izledi. Görünümlerin hepsi Versace imzalıydı. Contemporary Catering, çiftin narenciye çiçeği ilhamlı pastasını yarattı. Müzik ise DJ Albert'e emanetti.

Çiftin ilk dansı olmadı ama Selena Gomez, Madonna ve gelin birlikte “Toxic” şarkısında dans ettiler, ardından Paris ve Britney “Stars Are Blind” şarkısını söylediler.

Yeni evliler bir Rolls Royce'la 22.15'te mekandan ayrıldı. Onlar uzaklaşırken, konuklar arabalarını maytaplarla çevrelediler. Bir peri masalına şahit olduk biz de...

 

ETİKETLER: BRİTNEY SPEARS , VERSACE