EN VOGUE
EN VOGUE

04 Mart 2022

Akademi Ödülleri'nden Bir Yeni Duyuru Daha

academy awards

94. Akademi Ödülleri’ne geri sayım başladı. Kırmızı halı töreni ve elbette kazananları öğrenmek için heyecanlıyız ancak bir yandan da Akademi'den gelecek haberleri takip ediyoruz. Geçen hafta gelen yeni bir açıklamayla, bu yıl 94’üncüsü düzenlenecek Akademi Ödülleri’nde kısa belgesel, kurgu, makyaj-saç, orijinal şarkı, prodüksiyon tasarımı, kısa animasyon, kısa canlı aksiyon ve ses ödülleri canlı yayından önce verilecek. 

Bu kararın, son on yılda Oscar törenlerinin reytinglerindeki düşünün önüne geçmek için alındığı da gelen bilgiler arasında. Geçen seneki törenin reytingleri tüm zamanların en düşük seviyesine inmiş ve toplamda 9,85 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

Akademi’nin bu kararı sosyal medyada da tartışmalara neden oldu. Twitter'da pek çok kişi kararla ilgili hayal kırıklıklarını ifade etmek için #PresentAll23 ifadesini kullanmaya başladı ve bazıları akademiyi tüm sinema eserlerini gerektiği gibi vurgulamadığı için eleştirdi.

Akademini’nin bu yeni uygulaması 27 Mart’ta gerçekleşecek törenin reytinglerinde nasıl bir etki yaratacak bekleyip göreceğiz.

ETİKETLER: 94. AKADEMİ ÖDÜLLERİ