EN VOGUE
EN VOGUE

31 Mart 2022

Will Smith Chris Rock'tan Özür Diledi

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

will smith

Hepimiz birkaç gündür Will Smith’in en iyi erkek oyuncu Oscar'ını almadan sadece birkaç dakika önce, eşi hakkında yaptığı bir espri nedeniyle Chris Rock’a attığı tokatı konuşuyoruz. 

Smith, uyguladığı şiddetten birkaç dakika sonra King Richard filmindeki performansıyla da en iyi erkek oyuncu ödülünü almış, konuşmasında Akademi’den ve meslektaşlarından özür dilemişti. Ancak özür dilediği isimler arasında Chris Rock bulunmuyordu. Sahnede uyguladığı şiddete “aşk insana çılgınca şeyler yaptırır” açıklamasıyla bahane üreten Smith, Akademi tarafından da kınanmıştı.

Daha ne kadar bu olayı konuşacağız bilinmez ancak Smith bugün sosyal medyadan yazılı bir açıklama yaptı. Smith’in, Chris Rock’tan özür dilediği metin şöyle: “Şiddetin her türü zehirli ve yıkıcı. Benim dün geceki hareketlerim kabul edilemez ve affedilemez. Espriler işin bir parçası fakat Jada’nın sağlık durumuyla ilgili bir espri bana çok fazla geldi ve duygusal davrandım. Kamuoyunun önünde senden özür dilemek istiyorum Chris. Sınırı aştım ve hatalıydım. Çok utandım ve hareketlerim olmak istediğim adamı göstermiyor. Dünyada şiddete yer olmamalı.”

 

ETİKETLER: WİLL SMİTH , CHRİS ROCK , 94. AKADEMİ ÖDÜLLERİ