LIVING
LIVING

26 Mart 2021

Modası Geçmeyen Tasarımlar

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci daha önce kalıplaşmış yaşam ve çalışma alanlarımızdaki renk, konfor ve uyum sınırlarımızı kaldırmamıza neden oldu.  Beden ve ruhsal sağlımız için tercih ettiğimiz tasarımlarda bize iyi gelenleri seçmemizde öncelik vererek özgür olmamızı sağladı.

Vizyoner tasarımcıların estetik ve akıllı çözümleri neden “yıllara meydan okuyan tasarımlar” olduğunu bir kez daha bize kanıtladı.

Yaşam ve çalışma alanları için ergonomik, hibrit, dönüştürülebilir ve çok işlevli tasarımlar tercih edilir oldu.

BMS Design Center'ın Türkiye’de temsil ettiği Dünyaca ünlü İtalyan Poltrona Frau, Cappellini, Fransız Baccarat ve Amerikan Herman Miller markalarının eşsiz tasarımlarıyla yaşam ve çalışma alanlarınıza yenilik getirmeniz için tasarım önerilerimizi paylaşıyoruz.

İstanbul Nispetiye'de bulunan BMS DESIGN CENTER’da Jean Marie Massaud, Jamie Hayon, Marc Newson, Philipe Starck, Marcel Wanders, Michele De Lucchi gibi trend belirleyen tasarımcıların ürünlerini koleksiyonunda barındırıyor. Geçmiş ve geleceğin tasarım zevkini birleştirerek özgür ve tasarım değeri yüksek mekanlar yaratılmasına yardımcı oluyor. 

 

bms design center

 

Heykelsi Özgün Tasarımlar

“Sanluca” koltuk Milano Triannale tarafından 1960 yılında tescil edilmiş bir ikon tasarım. 

İtalyan tasarım tarihinin en önemli isimlerinden Achille ve Pier Giacomo Castiglioni tarafından tasarlandı. “Suzie Wong” yatak ise 2000’li yılların modern tasarımını, geleneksel el işçiliği ile buluşturan Roberto Lazzeroni tasarımı.

bms design center

Herkes iyi bir çalışma koltuğuna sahip olmalı!

Aeron ismi İngilizce “Air” den gelir, havada asılı kalmayı anlatır. Aeron’un özel üretilen file oturma ve sırt kaplaması ile 27 yıldır dünyanın birçok iş adamı, sporcusu, sanatçısı ve prodüktörü rahatlığından dolayı tercih ediyor. Herkes iyi bir koltukta oturmayı hak eder. Özellikle evlerde çalıştığımız bu dönemde vücudumuza iyi gelen bir koltuk ile çalışmak sırt ve boyun ağrılarını önlemeye iyi gelir. PostureFit ve 8Z Pellicle teknolojisi ile Aeron vücudunuza adapte olarak otururken havada askıda kalmanıza yardımcı olur.

bms design center

Hayal dünyasından evinize gelen tasarımlar

Eğlenceli tasarımları ile tanılan Dünyaca ünlü Jamie Hayon FAUNACRYSTOPOLIS serisi ile kristal yansımalarını minimal tasarımlarına yansıtıyor.

bms design center

Pratik ve işlevsel koltuklar

Ludovica ve Roberto Palomba tarafından Poltrona Frau için yaratılan Come Together koltuğu, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz “paylaşım mekânı” olarak tasarlandı. Come Together aksesuarlarıyla çok yönlü ve işlevsel. Her mekâna uyum sağlayabilecek sınırsız kombinasyon seçenekleri ve modüler sistemleriyle çok pratik çözümler sunuyor.

bms design center

Oyun ve keyif zamanı için

Tasarım dünyasının dahi isimlerinden Marcel Wanders Baccarat için çok kristallerden oluşan özel oyun serisi tasarladı. Satranç sever ve koleksiyonerlerin sınırlı üretim bu seri ilgisini hemen çekerek, en çok arzulanan tasarımlar arasında yer almasına neden oldu. 

bms design center

Konfor ve şıklık bir arada

Berjerler evde sohbet köşelerinin vazgeçilmezidir. Kendinizi ve misafirlerinizi tasarım detayları ile şımartacak lüks deneyimler yaşatmak için Poltrona Frau tarafından el işçiliği ile üretilen dünyaca ünlü tasarımcıların benzersiz berjerlerini tercih edebilirsiniz. 

bms design center

BACCARAT vazolar ile, evlerde hep bahar havası

Fransız Baccarat kristal vazolar her bir buketi olağanüstü bir kompozisyona dönüştürüyor. El işçiliği ile pırlanta kesimi olan kristaller gündüz ve gece farklı ışık oyunları yaratarak ambiyansın enerjisini değiştiriyor.

bms design center

Evde bahar renkleri

En dayanıklı koltuk malzemesi orijinal deridir ve en kolay temizlenen, en uzun ömürlü malzemedir. Poltrona Frau markasının Pelle Frau derilerinin 73 farklı renk tonu ile çeşitlilik konusunda sınır tanımayan sofistike deri kanepeler ile yaşam alanlarınızda İtalyan tasarım etkisini taşıyabilirsiniz.

bms design center

Giy çıkar koltuk Lud’o

Patricia Urquiola'nın yenilikçi çizgileri ve Cappellini’nin üretim ustalığı Lud’o Lounge koltuğunda bir araya geliyor. Basit bir hareketle koltuğu kaplayan yastıklı döşemenin tamamı çıkarılabilir ve tamamen yenisiyle değiştirilebilir. Değişimi kolaylaştırdığı senaryo etkisi ev ortamlarını hareketlendirdiği gibi, kurumsal ofis alanlarını da hızlı yenilenmesine yardımcı oluyor.

Aynı kıyafetleriniz gibi görünümünü mevsime veya ortama göre değişebilirsiniz. 

Yumuşak ve çok yüzey seçenekli Lud’o Lounge tamamen geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemelerden üretiliyor. Döşeme seçeneklerinde kumaş ve deri malzemeler bulunuyor.

bms design center

Modern tasarım klasikleri

Cappellini markası için Shiro Kuramata tarafından tasarlanan Revolving kitaplık 1970 lerin tasarımı ilk günkü gibi etkileyici. Kırmızı parlak Revolving kitaplık hareketli bir heykele benziyor. Dikey ve dönen tasarım, 20 çekmece ile donatılmış.

Detaylı bilgi için www.bms.com.tr adresini ziyaret edebilir veya instagram @bmsdesigncenter hesabını takip edebilirsiniz.

 

ETİKETLER: #VOGUELIVING , DEKORASYON , EV , BMS DESİGN CENTER