LIVING
LIVING

24 Mart 2021

Kırsala Yolculuk: Cottagecore Nedir?

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Cottegecore

@iamlaurajackson

Çok uzun zamandır minimal dokunuşların hakimiyeti altında iç mekan tasarımları. İddialı ve gösterişli birkaç eşya dışında “az çoktur” felsefesi benimseniyor. Ancak tıpkı moda dünyasında olduğu gibi zevkler değişkenlik gösterebilir ve tam da bu sebeple minimalizmin biraz zıttı sayılabilecek başka bir trende yakından bakıyoruz şu an.

Cottegecore

@lucywilliams02

Şimdi rotamızı kırsal ve doğal hayata doğru çeviriyoruz. Karşımıza, estetik olarak geleneksel İngiliz kırsal tarzını yansıtan, bu romantik ve nostaljik yaşam şeklini simgeleyen, çiçekler, fırfırlar ve pötikarelerle dolu cottagecore trendi çıkıyor. Daha çok yazlık evlere uygunmuş gibi bir imaj çizebilir ilk bakışta. Fakat cottagecore, modern yaşam alanlarında da önemli bir pay sahibi olmaya başlıyor. Aslında doğal ve sürdürülebilir yaşamı destekleyen, açık havada vakit geçirmeye imkan tanıyan, yiyeceklerin yetiştirebildiği, bahçesinde piknik yapılabilen sıcak bir kır evini resmediyor cottagecore. Kendine iç mekan tasarımında yer buluşu ise bu hayata olan özlemle bağdaştırabilir bir noktada.

Yani cottagecore trendi bir noktada evde rahat ve doğal bir ortam oluşturmakla ilgili. Bunun için kurutulmuş çiçekler, ev bitkileri, ahşap mobilyalar ve sıcak tonlar gibi kırsal hayatı temsil eden detaylarla evinizde bu trende uyum sağlayan bir düzenleme yapabilirsiniz.

Cottegecore
@louiseroehome

ETİKETLER: COTTEGECORE , İÇ MEKAN TASARIMI , DEKORASYON