LIVING
LIVING

05 Mart 2021

Gergei Erdei’nin Sanatsal Yastıkları

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Gergei Erdei
Fotoğraf: @gergeierdei

Gergei Erdei’nin fotoğrafını gördüğünüz zaman neden Gucci’de çalıştığını çok daha net anlıyorsunuz. Tıpkı markanın kreatif direktörü Alessandro Michele gibi o da yarattığı koleksiyonların izini taşıyan bir siluete sahip. İngiliz Vogue’a verdiği bir röportajında “Görsel referansların olduğu bir kaleidoskopum var.” diyen Erdei, Orta Çağ’dan Le Corbusier’in mimarisine ve tasarımlarına, 70’lerin stil ikonları Françoise Hardy ve Anita Pallenberg’den Rönesans’a kadar her şeyden ilham alıyor.

2019’da Gucci’yi bıraktıktan sonra kendi markasını yaratan Gergei Erdei mimariye ve dekorasyona olan tutkusunu bir araya getirmeye karar veriyor. “Akdeniz’in keyifli hayat tarzından ilham alarak, güçlü hikayesi olan bir marka yaratmak istedim.” açıklamasını yapan tasarımcının yarattığı desenlere baktığınız zaman hayalindekini oldukça başarılı bir şekilde yansıttığını görmek mümkün.

Gergei her ne kadar yastık tasarımlarıyla öne çıksa da sofra matları ve tabloları da aynı iddialı etkiyi yaratıyor. Kendisinin yarattığı hikayelere biraz daha yakından bakmak ve yaşam alanınız için ilham almak isterseniz instagram hesabında nostaljik bir tura çıkabilirsiniz.

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

GERGEI ERDEI (@gergeierdei)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

GERGEI ERDEI (@gergeierdei)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: GERGEİ ERDEİ , DEKORASYON , YASTIK , TASARIM , GUCCİ