LIVING
LIVING

12 Kasım 2021

Evleri Kışa Hazırlama Zamanı

Mevsim değişirken ruh halimiz ve kıyafet seçimlerimiz gibi zamana ayak uyduran evlerimiz 2021’in renk, desen ve tasarım kodlarını yaşam alanlarında da hissettirerek değişiyor. Evde geçen zamanın artması ve evdeki aktivite ve çalışma alanlarının yeniden düşünülüp tasarlanması, bizi yaşadığımız ortamı yeniden kurgulamaya iterken geçtiğimiz yıl hızlıca dönüştürdüğümüz mekanları şimdi daha estetik, daha çok zaman ayırarak ve kendimizden bir şeyler katarak yeniden düşünme zamanı.

 

Sıcak Tonların Hakimiyeti

2021-22 Kış sezonunda podyumlardan evlere sıçrayan sıcak tonlar daha özgür ve samimi dokunuşlar yakalamaya yardımcı oluyor. Nötr renklerin arasında rengiyle dikkat çeken konforlu bir kanepe, farklı tonda boyanmış bir duvar, bej rengi koltuğun üzerine yerleştirilmiş desenli yastıklar… Her biri yaşam alanınıza sıcaklık katmak için tercih edebileceğiniz küçük ama güçlü dokunuşlar. Farklı tasarımları tek çatı altında sunan BMS Design Center, bu kış ihtiyacınız olacak tüm detayları sunuyor. 

 21-11/09/cappellini_litos-1636446535.jpg

 

Detaylardaki Eğlence

Yaşam alanının tam merkezinde bulunan koltuk, hem siz hem de evinizi kullanış biçiminiz hakkında çok şey söylüyor. Arkadaşlarla sohbet etmek, TV karşısında bir şeyler atıştırmak, huzurla kitabın sayfaları arasında kaybolmak, laptop’ı alıp biraz işlere gömülmek… Sebastian Hankner tasarımı Litos koltuk tam da bahsettiğimiz yaşamı en konforlu şekilde sunuyor. Giulio Cappellini tasarımı yuvarlak formlu sehpalar ve beyaz aydınlatmalar ise modern birer sanat eseri gibi ince işçiliği, malzeme kalitesi ile bu görünümü tamamlayan harika detaylar. 

 

 21-11/09/poltrona-frau-21-coupe-bed-deluxe-01-1000x574-2.jpg

 

İtalyan Zamansızlığı

Klasik italyan işçiliğini modern mekanlarda kullanarak eklektik, dikkat çekici ve size özgü bir görünüm yakalamanız mümkün. Sürdürülebilir olmasıyla da dikkat çeken Poltrona Frau tasarımları, el işçiliği, malzeme kalitesi ve iddialı tasarımlarıyla yatırımın karşılığını veren parçalar sunuyor. 

 

 21-11/09/herman-miller-home-office.jpg

 

Yeni Çalışma Alanı

Evlerimiz yeni ofislerimize dönüşürken bu alanların iyi tasarlanmış ve ergonomik olması hem estetik hem de sağlık açısından önem kazanıyor. Herman Miller, Noughtone, Fantoni ve Cappellini markalarının yüksek konfor sunan tasarımları çalışma alanlarını motivasyon artıran, konforlu ve estetik köşeler haline getiriyor. Evinize ve ergonominize uygun çalışma koltuklarını shop.bms.com.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

 

 21-11/09/sabaitalianysoleil.jpg

 

Biraz Nefes

Hepimiz biliyoruz ki son birkaç yılda evlerde nefes alınabilecek mekanlar olması çok büyük avantaj haline geldi. Şimdiye kadar eşyaları depolamak için kullandığınız alanları yeni kaçış alanınız olan kış bahçelerine dönüştürmek mümkün. Saba Italia, Roberti ve Alias gibi yenilikçi İtalyan markaların tasarımları size ilham verebilir. 

 

 bms design center

 

Aksesuarlardan Gelen Estetik

Mükemmel uyumlu sehpalar, koltuklar, ev tekstili bir odada konumlanınca sizi yansıtmıyor olabilir. İşte tam burada devreye aksesuarlar giriyor. Ruhunuzdan ve ışıltınızdan bir miktar ekleme yaptığınızda mekanın yaşayan bir mekana dönüşmesini rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. 2021 barok çizgilerin, geçmişten gelip bugüne uyumlanan formların ve ışıltıların dünyasını önümüze seriyor. Philipe Stark’ın modern-klasik aydınlatması ya da Marcel Wanders imzalı Baccarat kristeller evinize gereken ışıltıyı sağlayabilir. 

 

21-11/09/philippe-starck-x-baccarat.jpg


Ev dekorasyonundan aksesuarlara, farklı tasarımcıların yüzlerce özel ürününü BMS Design Center üzerinden inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER: BMS , BMS DESİGN CENTER , BACCARAT , HERMAN MİLLER , NOUGHTONE , FANTONİ , CAPPELLİNİ , #VOGUELIVING