LIVING
LIVING

14 Kasım 2021

Evde Sıcak Bir Atmosfer Oluşturmak

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

kış dekorasyonu

@marzena.marideko

Havalar soğurken evlerde geçirdiğimiz vakitler de uzamaya başlıyor. Mevsim geçişi yavaş yavaş kışlık ürünlerin kapısını aralarken evimizde de ufak değişiklikler yapıyoruz. Kazaklar ve hırkalar nasıl stilimizde yer almaya başladıysa, evimizde de yumuşacık yorganlar ve renkli battaniyeler gün yüzüne çıkıyor. Peki güneşten biraz daha uzak kaldığımız kış aylarında yaşam alanında hem sıcak hem de daha canlı bir atmosfer nasıl yaratabiliriz?

Renkleri Kullanın

Koyu tonlar her ne kadar kış aylarının sembollerinden biri olsa da evimizde daha açık ya da canlı renklere yer verebiliriz. Kırmızı ve yeşil rengi içinde barınan yılbaşı ruhuyla ortamınızı oldukça canlandırabilir. Aynı şekilde beyaz renge yönelmek ise hem sıcak hem de ferah bir atmosfer yaratmanızı sağlayacaktır. Üstelik bu renkleri yastıklar, koltuk örtüleri ya da televizyon battaniyeleri gibi pratik ürünlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Işıklandırmalara Yer Açın

Genellikle yılbaşı ağaçlarını süslediğimiz dekoratif ışıklar artık yaşam alanlarımızda da kullanılıyor. Bu küçük ışıkları sadece salonda kullanmak yerine mutfak veya yatak odalarınıza da taşıyabilirsiniz. Çok parlak olmayan ve belirli bir aydınlatma kapasitesine sahip bu ışıklar bulunduğu yerin enerjisini kolaylıkla dönüştürebiliyor.

kış dekorasyonu

@kunis_home

Yumuşaklık Göz Önünde Olsun

Uzun bir günün ardından eve geldiğimizde aklımızdaki ilk şey rahatlamak oluyor. Bu yüzden televizyon battaniyesi olarak kullandığımız yumuşak ya da tüylü örtüleri koltuğunuza sermeyi düşünebilirsiniz. Böylelikle kapıdan ilk girdiğinizde sıcak hissettiren bir şeyler görmek size daha iyi hissettirebilir.

Mumlar Önemli

Tıpkı küçük ışıklar gibi mumların da kendine has bir sıcaklığı vardır. Loş bir ortam yaratmanıza yardımcı olan mumların sayısını artırarak dekoratif bir alan yaratabilirsiniz. Hatta dilerseniz bazı mumlarınızı altlıksız olarak kullanarak doğal akışında bir forma dönüşmesine izin verebilirsiniz.

Ahşap Sıcaklığı

Ahşap ürünler samimi bir hava yaratmak için ideal ürünlerdir. Bu yüzden ahşapa yaşam alanınızda ne kadar yer açarsanız o kadar sıcak bir atmosfer yaratmış olursunuz. Masa, sandalye ya da rafları bu malzemeden seçebileceğiniz gibi dekoratif objelerle de aynı havayı yakalamanız mümkün.

 

 

ETİKETLER: DEKORASYON , LİVİNG , KIŞ STİLİ