LIVING
LIVING

25 Eylül 2021

Dior Maison’un Tasarımcısı Cordelia de Castellane’den Fransız Dokunuşunun 6 Sırrı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

dior maison, dekorasyon

Fotoğraf: Matthieu Salvaing

Dior Maison’un kreatif direktörü Cordelia de Castellane yeni dekorasyon kitabını çıkartmaya hazırlanırken bize de Fransız stili hakkında ipuçları veriyor. Doğayla uyumlu, desen kullanma konusunda korkusuz ve evin karakterini ön plana çıkarıyor ve şehir hayatına kırsal bir hikayeyle yaklaşıyor.

Dior arşivlerine özel bir ilgi gösteren tasarımcı son koleksiyonunda Christian Dior’un kişisel zevklerini es geçmiyor. Mösyö Dior’un koleksiyonlarında şans getirmesi için kullandığı zambak çiçeği Castellane’nin ev koleksiyonun da temelini oluşturuyor. Doğanın değişim gücünden de ilham alan tasarımcı evinizde Fransız stili yaratmanın sırlarını ise 6 pratik öneriyle paylaşıyor.

dior maison, dekorasyon

Fotoğraf: Matthieu Salvaing

Evin değişime açık bir alan olduğunu unutmayın. Olanı kabul etmek yerine kendi dokunuşunuzu mutlaka ekleyin. Siz nasıl değişiyorsanız evinizde değişir.

Evinizdeki sevmediğiniz veya görünmeyen yerleri es geçmeyin. İlk başta çok hevesli olmasanız bile evinizin her noktasını keyifli bir hale getirmeye çalışın. Özellikle pembenin tonlarından faydalanabilirsiniz.

dior maison, dekorasyon

Fotoğraf: Matthieu Salvaing

Eklektizmi ön plana alın. Evinizde her şey uyumlu olmak zorunda değil. Ailenizden kalan ya da antika olan bir parçayı kullanabilir veya dönüştürebilirsiniz. Eski ve yeni olanın zıt uyumunu es geçmeyin. İyi veya kötü bir zevk yoktur burada önemli olan sadece sizin zevkiniz.

Desenlerden korkmayın. Kuralsızlık ilkesini esas alın ve istediğiniz bütün desenleri birbirine karıştırın. Ayrıca desenlerin gücünü banyonuzda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

dior maison, dekorasyon

Fotoğraf: Matthieu Salvaing

Merkeziniz mutfak olsun. Aile ve arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz mutfak, yaşam alanınızın en önemli kısımlarından biridir. Bu yüzden eğer yeriniz varsa yemek masanızın mutfakta olmasına özen gösterin. Rahat ve samimi bir ortam yaratmak içinse şamdanlı mumları kullanabilirsiniz.

Evinizi kitaplar ve çiçeklerle doldurun. Bu konuda dilediğiniz kadar alana yayılabilirsiniz. Sehpanızın üzerine koltuğunuzun yanına kitaplarınızı koyabilir hatta onları üst üste dizerek kendi minik masanızı yaratabilirsiniz. Çiçekleri de es geçmeyin. Taze çiçekler her zaman sizi mutlu eder.

dior maison, dekorasyon

Fotoğraf: Matthieu Salvaing

  

ETİKETLER: DİOR MAİSON , DEKORASYON , TASARIM , FRANSIZ STİLİ