29 Ağustos 2013

Yaz Biterken A Takımı

Sessizce beklemedeler. Uçağı kaçırma, güneşi takip et, yemeğe geç kalma, konsere hazırlan derken vakit alan bakım rutinlerine mola verdik. Çoğu günler çıplak bir ten, belki bir dudak nemlendiricisi ya da maskara takviyeli, ve ıslak saçlarla beş dakikada hazır olma sanatını kavramış bulunuyoruz. Yaz sonrası hasretle sarılacağımız bu vazgeçilmez kurtarıcılarsa bizi bekliyor. Yaratılışlarından itibaren geçen senelere meydan okuyor, formülleri ya da ambalajları yenilense de “ben yeniyim” diye bağırmıyor, mütevazı duruşlarıyla tatilden dönmemizi bekliyorlar.

Elemis Pro-Collagen Marine Cream nemlendirici, 281,50 TL

Deniz ve güneşi geride bıraktığınıza üzülmeyin; Elemis’in efsanevi nemlendiricisi sayesinde deniz yosunlarından vazgeçemez hale gelebilirsiniz. Padina Pavonica adında özel bir yosunu içeren Elemis Pro-Collagen Marine Cream, sürekli bir şekilde kullanıldığında cildin nemini %45 artırmakla kalmıyor bir yandan da kırışıklıklarla savaşıyor. Üstelik sürüldüğünde serin bir ferahlık hissi veren bu krem, her cilt tipine uygun.

Caudalie Pulpe Vitaminée göz ve dudak kremi, 85 TL

Her cilt tipine uygun, hassas göz ve dudak çevresinde harikalar yaratan bir krem. En önemli antioksidanlardan biri olan üzüm çekirdeği sayesinde kırışıklıklara meydan okurken, yorgun göz çevresinde şişkinlik ve morluk gibi şikayetlere de cevap veriyor.

Sally Hansen nemlendirici ayak kremi, 39,50 TL

Yaz aylarında bir yandan serbest bir yandan korumasız kalan ayaklar neme hasret, kuru ve sertleşmiş bir görünüme sahip olabiliyor. Acil yardıma ihtiyaç duyulduğunda ponza taşıyla sürtülen topukları bu kremle desteklemeniz yeterli. Akşam yatmadan önce uygulayıp çorapla koruyarak etkisini artırabilirsiniz. Bir yandan da yoğun lavanta kokusu sayesinde huzurlu bir uykuya dalmanızı bile sağlayabilir.

Phyto Phytojoba yoğun nemlendirici saç maskesi, 75 TL

Saç bakımında yenileyici ve yumuşatıcı özelliğe sahip jojoba yağını buğday mikro proteinleriyle birleştiren bu saç maskesini haftada bir kere saç kremi yerine kullanabilirsiniz. Fındık büyüklüğünde bir miktar Phyto, sadece güneş ve denizden zarar gören saçlarınızı nemlendirmekle kalmayacak; içeriğindeki tatlı portakal yağı sayesinde parlaklık da katacak.

Ahu Terzi

ETİKETLER: NEMLENDİRİCİ , GÜNEŞ , GÜZELLİK , BAKIM , GÜNEİ