25 Nisan 2022

Tiktok'un Yeni Cilt Bakım Trendi: Water Cleansing

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

22-04/22/screenshot-mediavoguecouk-20220422-14_57_56.png

Tıpkı moda dünyasında büyük bir kesim tarafından benimsenen “az ama öz” kavramında olduğu gibi, söz cilt bakımına geldiğinde de bu anlayıştan çok sapmamak gerekli. Zira yoğun bir şekilde art arda kullanılan ürünler, çoğunlukla faydadan çok zarara yol açıyor. Tam da bu sebeple uzmanlar, cilt tipine uygun bir temizleyici, serum, nemlendirici ve gün içinde kullanmak üzere güneş kreminin yeterli olduğunu savunuyor. Peki, bunları bile kullanmadan cildinize bakım yapma fikri sizce kulağa nasıl geliyor?

TikTok’ta 1.4 milyon takipçisi olan Glowwithava bu yöntemi deneyip önerenler arasında. Water cleansing yani sadece suyla yapılan bu temizliğin esas amacı ise ciltteki doğal nemi korumak. Sabahları kalktığınızda otomatik olarak yaptığınız yüz yıkama işlemi de bu trendi temsil ediyor. Ancak bunu sadece sabah yapmak ve akşam olduğunda bakım rutinindeki adımları atlamamak gerekli. Bununla birlikte yağlı veya karma bir cildiniz varsa, water cleansing sizin için yeterli olmayabilir. O aşamada ise temizleme jeli ya da tonikten destek alabilmeniz mümkün.

 

@glowwithava Reply to @em_s010 important: assuming you double cleansed and went to bed with a clean face!!! #watercleanse #beautytipswithava ♬ original sound - AVA

ETİKETLER: WATER CLEANSİNG , CİLT BAKIMI , CİLT TEMİZLEME , GÜZELLİK , BAKIM