27 Nisan 2019

Şımartan Bakım: Banyo Ritüelinin 5 Faydası

YAZI: EKİN KURBETÇİ

lena-perminova-beauty-bath-body-skin-care

Fotoğraf: @rianne.meijer

Şehrin hızına adapte olan düzeniniz kendinize ayırdığınız vakitten çalmanıza sebep oluyor. Kapıyı kapatıp kendinizi dinlemek ve günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için sıcak bir banyo ritüeli oldukça deneyin. Hem güzelliğiniz hem de sağlığınız için uygulayacağınız bu şımartan ritüelin 5 faydasını araştırdık.

1- Modunuzu Yükseltir

Karmaşadan izole olmuş, sessiz ve konforlu bir ortam düşüncelerinizi tazelemenize ve arındırmanıza yardımcı olur. Su içinde dinlenmek anne rahmi hissini yaratarak bilinçaltınızın sakinleşmesini ve rahatlamanızı sağlar.

2- Daha Verimli Uyumanızı Sağlar

Uzmanlar soğuk bir ortamda uyumanın sağlığınıza daha iyi geldiğini söylerken, yatmadan önce uygulayacağınız sıcak bir banyo ritüeli, melatonin üretimini hızlandırarak daha derin ve verimli bir uyku keyfi sürmenize yardımcı olur.

3- Kas Ağrılarınıza İyi Gelir

Isı, kan dolaşımınızı hızlandırır ve hızlanan kan dolaşımı da kasların açılmasına ve rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca hızlanan kan dolaşımı ve banyo suyunuza atacağınız faydalı tuzlarla vücutta biriken iltihabı atmaya yardımcı olabilirsiniz.

4- Kalori Yaktırır

Tabi ki uyguladığınız disiplinli diyetler ya da sıkı bir fitness rutini kadar değil ama, kan dolaşımını hızlandıran ve vücudu arındıran banyo daha kolay kalori yakmanızı sağlar.

5- Cildinize Bakım Yapar

Ne sıcak, ne soğuk. Ilık bir banyo hassaslaşan cilde bakım yaparak sakinleştirir. Banyonuzu birlikte hazırlayacağınız aromatik bakım yağları ile de ekstra bir dokunuş yapabilirsiniz.

Ünlülerin Stil Sahibi Banyo Ritüelleri

ETİKETLER: BANYO RUTİNİ , BANYO TUZU , İPUCU , BAKIM , VOGUEİNSTAGRAM