22 Ağustos 2019

Hedi Slimane ve Celine İlk Parfüm Koleksiyonunu Çıkarıyor

YAZI: EKİN KURBETÇİ

celine-hedi-slimane-haute-parfumarie-perfume-beauty

Fotoğraf: Celine

1964'teki son parfümü Vent Fou’dan sonra Fransız moda devlerinden Celine ilk parfüm ailesini tanıtmaya hazır. Yaratıcı koltuğuna Hedi Slimane’in oturacağı açıklandıktan sonra bir parfüm koleksiyonu sözü veren ikonik moda evi, bu sözünü yerine getiriyor.

11 kokudan oluşan ‘Haute Perfumerie’ koleksiyonu 8 günlük ve 3 gece parfümüne sahip. Celine markasının personasına uygun, cinsiyetçi klişelerden uzak ve unisex olarak adlandırılabilecek bu parfümler 60’lar ve 70’lerin Fransız parfümerisinden ve Paris’in gece kulüplerinden esinlenilerek hazırlanmış. Parfümlerin şişeleri ise geleneksel cam işçiliğiyle Hedi Slimane’in modern duruşunu birleştirir nitelikte. Art Deco esintiler taşıyan tasarım sade ve güçlü bir etki bırakıyor.

11 kokudan oluşan koleksiyonun Parade, Saint-Germain-des-Prés, Dans Paris, Cologne Française, La Peau Nue, Eau de Californie, Reptile, Black Tie, ve Night Clubbing isimli 9 üyesi bu sonbaharda bekleyenleriyle buluşacak. Rimbaud ve Bois Dorman isimli son iki koku ile tanışmak içinse 2020’yi beklememiz gerekiyor. Celine’in ilk parfüm koleksiyonu olma özelliğini taşıyan bu seri Hedi Slimane’in de koku dünyasına görkemli bir dönüş yapmasını sağlayacak gibi. Biz de bu incelikle hazırlanmış sofistike parfümleri denemek için sabırsızlanıyoruz.

ETİKETLER: HEDİ SLİMANE , PARFÜM , CELİNE , HAUTE PARFUMERİE