01 Haziran 2020

Gün Batımının Kokusu: California Dream

YAZI: EKİN KURBETÇİ

louis-vuitton-california-dream-perfume

Her anı, her hissi bir kokuyla eşleştirebilirsiniz. Peki sıcak bir yaz gününde rengarenk gün batımının kokusu nasıl olurdu? Louis Vuitton'un yeni parfümü California Dream işte tam olarak bu sorunun cevabı. Markanın Les Colognes serisi Sun SongAfternoon Swim ve Cactus Garden'ın kusursuz bir eşlikçisi olan bu parfüm, yaz hatıralarının mutluluğunu sonsuz kılıyor.

"California gün batımını bir parfüme dönüştürmek... Sonsuz, mavi gökyüzü güneş kaybolmadan önce yanar döner bir tona bürünüyor. Duyguları parfümlerle anlatmayı her zaman sevmişimdir. Ve bu şişedeki duygu inanılmaz." diyor parfümör Jacques Cavallier Belletrud.

Çıkış noktasının serinliği sarmalayan bir sıcaklık yaratmak olduğunu söyleyen ünlü burun, ferah, güçlü özlerle pastel, yumuşak kokuların karışımı üzerine odaklanmış. Mandarin ve turuncun oyuncu notaları yanında misk ebegümecinin sarmalayıcı tavrı ve floral havası kokuyu dengeliyor. Benzoin ise yumuşak ve sıcaklığı sonradan ortaya çıkan karakteriyle kokunun ciltte katmanlaşmasını sağlıyor. Yani bu parfüm güneşin son ışıklarını adeta cilde hapsediyor.

 

louis-vuitton-california-dream-perfumeKatmanlı ve kontrast notalarıyla koku duyusunu tatmin eden California Dream, Louis Vuitton'un sanatçı Alex Israel ile sürdürdüğü iş birliğiyle de göze hitap ediyor. Serinin diğer parfümleri Sun Song, Afternoon Swim ve Cactus Garden'ın da görselliğini üstlenen Israel, California Dream için kendi şehri olan Los Angeles'ın gök yüzünden ilham almış. Gün batımının gizemli renk geçişlerini parfümün şişesine yansıtan artist aynı zamanda Louis Vuitton ve California Dream için Instagram stickerları da tasarlamış. Size sonsuz yazın mutlu anlarını hatırlatacak California Dream'i denemeden geçmeyin.

ETİKETLER: LOUİS VUİTTON , PARFÜM , CALİFORNİA DREAM