17 Kasım 2011

Doğal Botox bandı

Frownies bantlarıKadınların kırışıklıklarıyla olan dertleri de, çözüm arayışları da yeni değil. Eskilerden gelen bir yöntemin ise günümüzde hala oldukça geçerli olması şaşırtıcı.

Frownies yani kırışık bantları, 1889 yılında piyanist kızının sahne performansı için kırışlıklarının daha az görünmesini arzulayan bir anne tarafından icat ediliyor.

Margaret Kroesen'in atası olduğu Frownies'in çalışma şekli ve uygulaması oldukça basit. Kroesen, geliştirdiği bir solüsyonu ufak kağıt parçalarına uyguluyor. Çok az suyla nemlenen bantlar kırışıklıkların üzerine yapıştırıldığında, mimikleri oynatmak çok zor hale geliyor. Kağıtlar çıkartılana kadar bloke olan mimikler, kasları aynı şekilde çalıştırmadığı için, kırışıklıkların derinliği artmıyor. Özellikle derinlik problemi az olanlara haftada üç uygulama iyi geliyor.

"Uykuda kırışıklıklardan kurtulun" sloganıyla Frownies, özellikle uyku pozisyonlarına göre yüzü kırışınların derdine de çözüm buluyor.

İlk olarak bantlarıyla tanınan markanın doğal içeriklerle geliştirilen dermokozmetik ürünleri de mevcut. Ancak Frownies bantlarının diğer ürünerin önüne geçen haklı bir şöhreti var. Müdavimleri Frownies hakkında oldukça olumlu gelişmeler bildiriyorlar.

Frownies.com.tr'den ulaşabileceğiniz ürünler ayrıca çeşitli eczanelerde de satılıyor. Kaş arası ve alın bantları da göz ve dudak çevresi bantları da 99 TL. Her ambalajın içinde 144 bant bulunuyor.

 

 

 

EDİTÖRÜN NOTU:

Frownies'in yüzdeki farklı kırışıklıklar için geliştirilmiş farklı bant şekilleri var. Kaz ayağı, göz kenarı, alın çizgisi, alın ortası ve ağız çizgileri için hazırlanmış bantlarını siz de makas yardımıyla keserek yüzdeki başka kırışıklarınız için uygun hale getirebilirsiniz.

Nemlendirdikten sonra 20 saniyelik bir uygulamayla bantlar kolayca yapışıyor. Sabah çıkartmak için bantların üzerine gülsuyu ya da tonik de dökebilirsiniz. Uygulamadan sonra çizgilerinizin uyku mimiklerinden etkilenmediğini görünce bu hesaplı ve etkili yöntemi alışkanlık haline getireceksiniz.  

İlgili Başlıklar