23 Haziran 2015

Cildini Tatile Hazırla

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

 
Önceden olsa, cilt uygulamaları için sonbaharın gelişi beklenirdi. Bugünlerdeyse tatil öncesi önerilen 3  cilt uygulaması ile güneşin ciltte yaratacağı yıkımlar en aza indirgenebiliyor. Konsepti şöyle: cildini tatile hazırla ve bu yaz daha az yaşlan!
 
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
PRP: Kendi kanınızla yenilenmeye ne dersiniz?
Son dönemin en popüler cilt bakım uygulamaları arasında yer alan PRP(Platelet Rich Plazma), kan hücrelerini içindeki plazmanın yüz ve saç köklerinde kullanıldığı bir enjeksiyon yöntemi. Kanımızda iyileştirici ve onarıcı özelliği ile bilinen trombositlerin kandan ayrıştırılarak tekrar cilde verilmesi işlemi olarak da anlatılabilir.
 
PRP tedavisinde kolunuzdan alınan az miktarda kanın içindeki plazmalar sentrüfuj yöntemiyle ayrıştırılır, ardından elde edilen trombosit zengini sıvı cilde mezoterapi yöntemiyle geri enjekte edilir. Birkaç hafta sonra enjekte edilen trombositler, cildi iyileştirme ve içten onarıma başlar. Hiçbir yan etkisi olmayan işlem sırasında en fazla enjeksiyona bağlı hafif morarmalar gözlemlenebiliyor. 
 
Nerede yaptırabilirsiniz?
La Donna Poliklinik: Bağdat Caddesi, Naz Apt. No: 198 Selamiçeşme 
0216 358 04 27
 
Hyalüronik Asit: Cilde nem depolayın!
Hacminin 1000 misline ulaşan oranda yoğun su tutma özelliğine sahip olan bu molekülün organizmamızda hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlanması ve cildin gergin tutması gibi görevleri mevcut. Güneşe çıkmadan cildi içten nemlendirmek ve mimik çizgilerini yumuşatmak amaçlı yaptırılabilir. Enjeksiyon yöntemiyle yapılan uygulama deriyi ve alt katmanları da uyardığı için doku yenileyici olarak da kabul ediliyor.
 
Nerede Yaptırabilirsiniz?
Dr. Ali Kerim Diler Polikliniği: Nispetiye Cad. Erdölen İş Merkezi No: 38/14 Levent 
0212 284 84 14 
 
Vitamin: Parlak bir cilt için
Özel olarak hazırlanmış farklı vitaminlerden oluşan kokteyller cildin parlaklığı ve sağlığı açısından önem taşıyor. Mezoterapi yöntemiyle cilde uygulanan vitaminler arasında, A vitamini derinin gelişiminde E vitamini cildin kendini onarmasında, C vitamini kolajen sentezinin artmasında ve leke sorununda, K vitamini ise kan dolaşımın düzenlenmesinde etki sağlıyor. Vitamin enjeksiyonları kimi zaman hyalüronik asitle birlikte kombine edilebiliyor. 
 
Nerede yaptırabilirsiniz?
Sculpture Poliklinik: Gül sokak, No: 11 Söltaş evleri /Akatlar 
0212 279 75 75
 
 

 

 

ETİKETLER: CİLT BAKIMI , GÜZELLİK