08 Ağustos 2012

Ailenin yenilenen ferdi

Crème de La Mer'ın arkanıza yaslanıp dinlemek isteyeceğiniz bir hikayesi var.
Bundan yarım yüzyıl önce, NASA bilim adamı Dr. Max Huber'in yüzünde ve elinde rutin bir laboratuvar deneyi sırasında yanıklar oluşuyor. Cildindeki yanıkları düzeltmek için araştırmalara başlayan bilim adamı, mucizenin denizden geleceğine inanarak deniz yosununun üzerinde çalışmaya başlıyor. Deniz yosununun fermantasyonuyla birlikte eklenen vitamin, minerallerle yaralarını iyileştiren ürünü 12 yıllık deneyler sonucu biz Crème de La Mer olarak tanıyoruz.

Dr. Huber her ne kadar ürünü kendisi için yaratmış olsa da, kulaktan duyulma sayesinde, ürünün ufak miktarlarda satışına başlanıyor. Huber'in kızının markayı devralmasından sonra Estee Lauder şirketine satılan La Mer, günümüzde içeriklerini yenileyerek yeni mucizelere imza atıyor.

Markanın rock yıldızı Crème de La Mer ailesinden yeni formülüyle gündeme oturan Moisturising Soft Cream. Eskisine nazaran hafifleyen ve yumuşayan dokuda Lipidin ve Misket limonu çay özü bulunuyor. Bu maddeler küçük katmanlı küreler oluşturarak formülü hafifletiyorlar. Kremin işini nasıl yaptığına gelince, yenilyeci nemlendirme özelliği cildin derin katmanlarına nüfuz ediyor. Klinik çalışmalarda nem artışı %70 olurken, sekiz hafta sonucunda cilt sıkılaşması %65 olarak ölçülüyor. Kullanımıysa kremi cilde sürerek değil, parmak uçlarınıza küçük miktarlar aldıktan sonra cilde hafifçe bastırarak. Fiyatı 30 ml 350 TL.

İlgili Başlıklar