EN VOGUE
EN VOGUE

26 Mart 2021

Astroloji İçin En İyi TikTok Hesapları

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

astroloji

Fotoğraf: Tim Gutt, İngiliz Vogue, 2010 Aralık

 

Yaşadığımız süreçte geleceğin belirsizliği hepimizi bir şekilde astrolojiye daha fazla yönlendirdi. Aslında sadece gelecek değil yaşadığımız ruhsal değişimleri de gökyüzü hareketlerine bağlayarak bir şekilde cevap bulmaya ve kişisel yol haritamızı belirlemeye çalışıyoruz. Özellikle sosyal medyada her geçen gün sınır alanlarını genişleten astroloji, yıldızların konumundan, farklı gezegenlerin astrolojik haritada yarattığı etkiye kadar bizimle birçok bilgiyi paylaşıyor.

Bu konulara en uzak olan kişilerin bile kendi burcunu duyduğu zaman kısa süreliğine de olsa dikkat kesilmesi bir şekilde gerek karakterimizle gerek yaşanacak olaylarla ilgili biraz daha bilgi sahibi olma isteğinden kaynaklanıyor. Geçirdiğimiz pandemi döneminde ise bazı zamanlar astrolojik açıdan aldığımız iyi haberler bir şekilde motivasyon kaynağımız olmaya devam ederken dijital platformlarda yapılan farklı içerikler pek çok disiplini de bir araya getiriyor.

Örneğin bazı güzellik sayfaları bile astrolojik döngülere göre ne zaman saçınızı kestirmeniz ya da bir estetik operasyon düşünüyorsanız takvimin hangi aralıklarını seçmeniz gerektiği konusunda size tavsiye de bulunuyor. TikTok ise elbette bu alanda en güncel ve çeşitli kaynaklara sahip platformlardan biri. Güneş burcunuzdan, Mars gezegenin yıldız haritanızdaki konumu ve ne anlama geldiğine kadar bir çok bilgiyi öğrenebileceğiniz TikTok hesaplarını bir araya getirdik.

 

@astro_laurie

Astro Laure daha klasik şekilde ilerlemeyi tercih eden bir astrolog. Kendisi haftalık burçları yorumlarken ayrıca yerleşimine göre gezegenlerin burcunuzu nasıl etkilediğini paylaşıyor.

 

@astro_laurie

Horoscope for 3.23-3.25 - Link in bio for Patreon ##leo ##moon ##AstroLaurieSays ##BiggerIsBetter ##fyp ##zodiac ##horoscope ##witchtok

♬ original sound - ? Laurie A Rivers ?

 

@niamcdow

Nia burçların temeline inen bir içeriğe sahip. Kendisi burçların özellikleri hakkında bilgi verirken aynı zamanda yıldız haritanızı nasıl çıkartabileceğiniz konusunda da size yardımcı oluyor.

 

@niamcdow

Can I hit 200k for my birthday? Thanks ? ##zodiacsigns ##zodiac ##zodiacsign ##fyp ##zodiacmeme

♬ original sound - chase

 

@astroscope

The Astoscope burçların özelliklerini ufak parodilerle birleştirerek anlatmayı tercih eden ve daha çok z kuşağına hitap eden keyifli bir hesap.

 

@astroscope

who’s next? ??? ##astrology ##zodiacsigns

♬ motive x promiscuous - yea

 

@cassipy

Cass’in sayfası eğer capsleri seviyorsanız kesinlikle takip etmeniz gereken bir hesap. Kendisi burçların özelliklerini filmlerden müziklere pek çok farklı unsurla birleştirip anlatmayı seviyor.

 

@cassipy

an iconic but very questionable time for fashion ##astro ##astrology ##zodiac ##zodiacsigns ##2000s ##early2000s

♬ Toxic - Britney Spears

 

@loveexistsvision

Queen Alice astrolojik yorumlar yaparken kartlardan da destek almayı tercih ediyor. Böylelikle hem karakteriniz hakkında bilgi alırken aynı zamanda o dönem nasıl bir süreçten geçtiğinizi ya da yaşayabileceğiniz sürpriz gelişmeler konusunda da size ip uçları sunuyor.

 

@loveexistsvisions

##tarot ##oraclecardsnottarotcards ##psychictarotreader ##lovereader ##accuratetarot ##tarotaccurate ##aliceloveexistsvisions ##alicetarot ##fyptarot

♬ You look lonely. - dami

 

@thatastrologyguy

Joshua’nın TikTok hesabı astrolojiyi biraz daha eğlence olarak görenler için birebir. Kendisi burçları yorumlamak yerine daha çok onlarla dalga geçmeyi seven eğlenceli bir hesap.

@thatastrologyguy

It’s not their fault they’re so pretty... ##astrology ##zodiacsigns ##spirituality ##fyp

♬ if im your type - ?

 

@zodiac.boyfriend

Zodiac Boyfriend astrolojiye eğlenceli açıdan bakan ve daha çok komik içeriklerle birlikte burçları yorumlamayı seven bir çizgiye sahip.

@zodiac.boyfriend

true love forever ✨?✨ ##earthsigns ##zodiacsigns ##zodiactiktok ##tauruszodiac ##capricornzodiac ##virgozodiac

♬ Starstrukk - 3OH!3,Katy Perry

 

@ascendsun

Sun genel astroloji bilgileri paylaşırken aynı zamanda kişisel danışmanlık da veriyor. Buna ek olarak kendisinden görsel gücünüzü arttırmanın ve imgelemenin nasıl doğru yapılacağı hakkında da ip uçları öğrenebilirsiniz.

 

@ascendsun

?? where they at tho? Asking for a friend ? ##fyp ##zodiacsigns ##aquarius ##wheretheyat ##socialsistancing ##ascendsun

♬ BGC Drama Effect - whozmanzz

 

@aaarantzaaa

Arantza daha çok burçların iyi ve kötü özelliklerine odaklansa da esas uzmanlık alanı ilişkiler. Hangi burçtan iyi bir eş olur ya da hangi burçtan uzak durmanız gerektiğini size oldukça eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

 

@aaarantzaaa

comment ur sign if u acts like this??!! ##fyp ##zodiacsigns ##astrology ##astrologysigns ##RayBanElevatorDance

♬ the real sorority check - elizabeth the first

ETİKETLER: ASTROLOJİ , TİKTOK , SOSYAL MEDYA