07 Nisan 2021

Model Grace Elizabeth Anne Olduktan Sonra Hamileliğin Güzellik Algısını Nasıl Değiştirdiğini Paylaştı

YAZI: CALIN VAN PARIS

DERLEYEN: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Hamilelik

Fotoğraf: Cass Bird

 

Kısa bir süre önce model Grace Elizabeth ve Nicholas Krause çifti ilk bebeklerini kucaklarına aldı. Elizabeth ise pandemi sürecinin yarattığı yavaşlığın mahremiyetin hamileliğine yansıyan olumlu yönlerini keşfederek şu sözlere yer verdi; “Eşimle birlikte hamilelik sürecini beklentilerden ve dış dünyadan uzak bir şekilde deneyimlemek için kendimize zaman verdik. Bütün değerli anların keyfini çıkarttık ve hepsi çok hızlı geçti.” Elizabeth ve Krause dokuz aylarını modelin göbeğine panda resimleri çizerek, bebeklerinin kalp atışlarını dinleyip, aileleriyle görüntülü konuşarak ve doğuma hazırlanarak geçirdi.

Hamileliğinin son dönemlerinde Victoria’s Secret’in Anneler Günü kampanyası için kamera karşısına geçen ve fotoğrafçı Cass Bird’ün çektiği bu özel karenin ardından Grace; “Bedenimde, sağlığımda ve cildimde yaşadığım değişiklikler güzelliğe bakış açımı yüzde 100 değiştirdi.” sözlerine ek olarak şunları söyledi; “Kıyafetlerin içine giremediğimde, çatlaklarımı, gevşeyen derimi ve uykusuzluktan dolayı gözlerimin altında oluşan morlukları gördüğümde umutsuzluğa kapıldığım zamanlar oldu. Ancak oğlumun gözlerine baktığım an bu küçük şeylerin başka hiçbir şeye benzemeyen bir güç ve güzelliğin kanıtı olduğunu anladım.”

Sağlıklı beslenme ve spora olan tutkusunun sabit kaldığını anlatan model, zihnindeki “sıkı bir vücut” tanımlamasının artık biraz değiştiğini “Güzellik aslında güç, kapasite aynı zamanda önceki ve sonraki bedenime duyduğum sevgidir.” sözleriyle ifade ediyor. “Güzellik farklı bedenler ve farklı ölçülerde kendini her zaman gösterir ve benim çatlaklarımda dahil olmak üzere bütün küçük kusurlarım aslında kusursuz çünkü hepsi bana dokuz ay içimde yetiştirdiğim küçük insanı hatırlatıyor.”

Victoria’s Secret çekimi boyunca Elizabeth, anneliğin aslında onun gerçekliği olduğunun farkına varırken “Ertesi gün doğuma gittim ve Cass’e bebeğimin fotoğrafını göndererek sana söylemiştim o artık yanımda ve çok sağlıklı dedim. “  ifadeleriyle aslında fotoğraf çekiminin zamanlamasının da ne kadar mükemmel olduğunun da altını çiziyor.

Anne olduktan birkaç ay sonra Elizabeth bütün kusurlarını ve öz değerini kucaklayıp son olarak şu cümleleri paylaşıyor; “Annelik bir kullanma kılavuzuyla birlikte gelmiyor. Her zaman bir süper kahraman olamazsınız. Bu yüzden eğer yeni anne olduysanız anlayışlı, sakin ve rahat olun. Her şey zamanla yerine oturacak ve siz her şeyi zaten harika yapıyorsunuz.”

ETİKETLER: GRACE ELİZABETH , HAMİLELİK , VİCTORİAS SECRET