09 Mart 2022

Bitkilerin Etkisiyle Güçlenen Protein Tozları

DERLEYEN: PINAR TAHİRLER

Genellikle kadınlar, protein tozu kullandıklarında kaslarının güçlenip daha iri bir görüntüye sahip olacağını düşünüyor. Bu düşünceler başta önyargılı bir tavır sergilemenize neden olsa da protein tozu kadınlar için kullandığında etkileri sanılanın aksine iyi sonuçlar verebiliyor. Damian Soong, kadınların protein tozu kullanımı konusunda görüşünü paylaşıyor. Bitter çikolatalısından hindistancevizlisine, farklı aromalarından vegan seçeneklere bu besinleri ister tek başına ister spor salonunda sabah smoothie'sinin bir parçası olarak tüketebilirsiniz.

Hailey Bieber

Form Nutrition CEO'su Damian Soong, “Erkekler ve kadınların fizyolojik olarak bariz şekillerde farklı oldukları göz önüne alındığında ve egzersiz beslenmesi söz konusu olduğunda onları farklı şekilde değerlendirmek mantıklıdır." diyor ve ekliyor; “Kadınların genel diyetlerinde erkeklere göre istatistiksel olarak daha az protein tüketme olasılıkları daha yüksek olduğundan, özellikle antrenmandan sonra içeçeklerine protein tozu eklemek, onların daha hızlı toparlanmalarına yardımcı olabilir.”

Soong “Kadınlar için en iyi protein tozları söz konusu olduğunda, özellikle kadın hormonlarını desteklemek için tasarlanmış yeni bir ürün grubu, manzarayı değiştirmeye hazır görünüyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için maça gibi sağlıklı gıda bileşenlerinin piyasaya sürülmesiyle, protein tozları biraz şüpheli başlangıçlarından sıyrılarak çok yol kat etti.” diyor.

Hailey Bieber

“Protein içeceği için günün en iyi zamanı, sağlık ve zindelik hedeflerinize bağlıdır. Kilo vermek istiyorsanız, öğünler arasında bir protein içeceği yağ kaybı için idealdir. Veya bir antrenmandan sonra zindelik seviyenizi korumak önemliyse, antrenmandan önce ve sonra bir protein içeceği eklemek performansınızı artırmanıza yardımcı olabilir.” eklemesini yapıyor. 

ETİKETLER: PROTEİN TOZLARI , BİTKİSEL DESTEKLER , WELLNESS