04 Kasım 2021

Yıldızların Metalik Tutkusu

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

anya taylor joy

Payetler, işlemeler ve metalik yansımalar 2021 Sonbahar/Kış sezonunun optimist vizyonunu tetikleyen referanslardan biriydi. Özellikle gece şıklığının asları arasında yer alan yüksek doz parlaklık, kırmızı halıda da haklı bir gösteriş sunmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde 16.'sı düzenlenen Roma Film Festivali’ne katılan Angelina Jolie, sezonun ışıltılı yanını güçlü bir şekilde yansıtmıştı. Eternals filminin başrollerinden biri olan ünlü aktris heykelsi forma sahip gümüş Versace elbisesiyle göz kamaştırırken bir diğer başrol olan Gemma Chan'se Sohee Park imzası taşıyan kristal işlemeli iki parçadan oluşan siyah tasarımla zarif ancak iddialıydı.

anya taylor joy

anya taylor joy

Rotamızı Los Angeles’a çevirdiğimizdeyse Last Night In Soho filminin ikilisi Anya Taylor-Joy ve Thomasin McKenzie kesişme noktası ışıltı olan iki farklı tasarımla karşımıza çıkıyor. Taylor-Joy, yakın zamanda marka elçisi ilan edildiği Dior’un 2021-22 Sonbahar/Kış Couture koleksiyonundan lame bir elbiseyle antik Yunan dönemini hafızlara getirirken, McKenzie yeşil pullardan oluşan Gucci tasarımıyla deniz kızı etkisini kırmızı halıya taşıdı.

anya taylor joy

Her ne kadar özel davetlerin oyuncusu gibi görünse de ışıltılı tasarımlar Dua Lipa gibi isimlerle hafta sonu stiline de taşınıyor. Donatella Versace’nin düzenlediği bir partiye katılan genç şarkıcı, payetli yeşil üstü ve pembe mini eteğiyle gece ışıklarına katkıda bulunuyor. Özetle ünlülerin seçimlerini son kez gözden geçirdiğimizde 2021 Sonbahar/Kış sezonu bizi parlaklık ayarlarımızı yükseltmeye davet ediyor.

anya taylor joy

@dualipa

ETİKETLER: ANGELİNA JOLİE , ANYA TAYLOR-JOY , DUA LİPA , GUCCİ , VERSACE , TREND , MODA