09 Ağustos 2021

Stil Konusunda Uyumlanmayı Başarmış 12 İkonik Çift

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

rihanna asap rocky

Konu ünlü çiftler olduğu zaman sadece yaşadıkları aşklar değil stilleri de mercek altına alınıyor. Kimi zıt yaklaşımlarıyla farklı bir mesaj verirken kimi ruh ikizi terimini moda dünyasına taşıyor. Hiç şüphesiz bunun en güzel örneğini 90’larda Brad Pitt ve Gwyneth Paltrow ikilisi vermişti. Kıyafet seçimlerinden saç kesimlerine birbirlerinin aşk klonu gibi görünen çift çok uzun süre moda dünyasının favorileri arasındaydı.

Aynı rotada ilerleyen Johnny Depp ve Kate Moss ise deri ceketler ve eforsuz stilleriyle dönemin rock yıldızı etkisini her zaman başarıyla yansıttı. Iman ve David Bowie ikonik çiftler kategorisinde genellikle daha bağımsız bir stilde ilerlerken zaman zaman aynı ritmin kollarına kendilerini bırakarak benzer seçimlere yöneldi. Aslında Brad ve Gwyneth’in aşırı benzerlik taşıyan tavrını uzun bir süredir en çok David ve Victoria Beckham’ın moda yolculuğunda görüyoruz.

Deneysel olduğu kadar şıklığından ödün vermeyen Beckham çifti mutlaka ortak paydada buluşarak yanyana geldiklerinde bu uyumu hissettirmeyi başarıyor. Son olarak Rihanna ve A$AP Rocky’nin gece çıkışlarından yansıyan karelerinde yakaladıkları eşleşme bize de ilham oluyor ve geçmişte ufak bir yolculuğa çıkarak stil konusunda da uyumlanmayı başarmış ikonik çiftleri yeniden hatırlıyoruz.

ETİKETLER: RİHANNA , MODA , STİL , İKONİK ÇİFTLER