27 Ekim 2021

Sarah Jessica Parker’ın Met Gala'da İzini Bıraktığı 8 İkonik Görünüm

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Sarah Jessica Parker, Met Gala

Bir söylenti olarak dolaşmaya başladığından beri Sex and the City’nin geri dönüş ihtimali pek çoğumuzu heyecanlandırmıştı. Haberin kesinleşmesinin ardından ilk düşen görselin sosyal medyayı sarması sadece saniyeler sürmüştü. And Just Like That ile ilgili yaşanan her gelişme paylaşılan her video ve fotoğraf adım adım takip edilirken bu merakın en büyük paydasını da Carrie Bradshaw’ın stili oluşturuyor.

İlk yayınlandığı andan itibaren stilettolara olan tutkuyu artıran ve kaotik giyimin aslında uyumlu olabileceğini kanıtlayan her ne kadar Bradshaw olsa da ona hayat veren Sarah Jessica Parker’ın esas kaynak olduğunu söyleyebiliriz.

Genelde izlediğimiz karakterler ve o karakterleri canlandıran oyuncular tamamen zıt görünümlere sahip olur. Ancak ünlü yıldıza baktığımız zaman canlandırdığı karakterle aralarında bir moda bağı olduğunu söyleyebiliriz. Hatta yayınlandığı yıllar boyunca hem Bradshaw hem de Parker birbirlerini stil konusunda epey besledi.

Öyle ki moda dünyasının en önemli gecelerinden biri olan Met Gala'da bile aktris, yüksek modanın cesur tarafına geçmeyi tercih ediyordu. Sex and the City’nin ve Carrie Bradshaw stilinin geri dönüşünden ilhamla Sarah Jessica Parker’ın aynı gösterişi taşıyan Met Gala görünümlerini yeniden hatırlıyoruz.

 

 

ETİKETLER: SARAH JESSİCA PARKER , MET GALA , MODA , STİL