08 Eylül 2018

Kalıpların Ötesinde: Petra Collins

YAZI: AYDAN SIVACI

Henüz 25 yaşında olmasına rağmen birçok unvana sahip. Fotoğraf ve video sanatçısı, aktivist, it-girl, model. Petra Collins, işlerinde toplumun kalıplaştırdığı ideal kadın bedeni algısını reddediyor. Fotoğraf ve videolarında yarattığı düş gördüren dünyaların izlerini, Petra’nın stilinde de gözlemlemek mümkün. Rönesans kadınlarını andıran dalgaları başına buyruk sarı saçları ve soluk tenine eşlik eden yanar dönerli kumaşlarla Petra Collins, farklılıkları kutluyor.

18-08/16/c.jpg

Desenleri ve renkleri birbirine karıştırmaktan korkmadığı aşikar. Fakat bu kez ters köşe yapıp siyah midi bir elbiseyle karşımızda. Göğsündeki beklenmedik pencere ve asimetrik etekleriyle bu elbiseyi kendi kulvarına çekiyor Petra.

18-08/16/s.jpg

Alessandro Michele’nin Gucci’ye getirdiği radikal değişim, Petra’nın bireysel stiliyle uyum içerisinde. Markanın kampanya filmlerini çeken ve yüzlerinden biri haline gelen Petra, baştan aşağı Gucci görünümleri taşımaya bayılıyor.

 18-08/16/y.jpg

Katıldığı bir davette taktığı parıltılı “anxiety” yani “kaygı” yazılı küpesi, çağın hastalığına gönderme yapıyor. Kedi kabartmalı çantasıysa stilindeki mizah duygusunu artırıyor.

 

ETİKETLER: PETRA COLLİNS , #STİL