15 Ağustos 2019

Ilımlı Feminen Dakota Johnson'ın 80'ler İlhamlı Stili

YAZI: ZEYNEP GÜR

dakota,johnson

Fotoğraf: Getty Images Turkey 

Ilımlı feminen Dakota Johnson, geçtiğimiz günlerde yeni filmi The Peanut Butter Falcon'ın tanıtımı için New York'taki Build Studios'a giderken stil radarımıza yakalandı. Johnson, omuz vatkalı ceketi ve kalem eteğiyle modern ve zarif bir görünüm elde ederek, sade parçaların gücüne dikkat çekti. Ünlü oyuncunun Alessandra Rich imzalı ekstra feminen takımının tamamlayıcısı, elegan kodlar barındıran Saint Laurent stiletto'larıydı kuşkusuz. Son dönemin hit trendleri heykelsi topuklar, flip-flop topuklu terlikler ve küt burunlu ayakkabılar belli ki Dakota Johnson'ın ilgi alanı dışında. Çünkü o her zaman oyunu klasikten yana kullanıyor.

dakota,johnson

Crop Blazer Ceket: Versace Jeans Couture, Stiletto: The Row, Güneş Gözlüğü: Courrèges, Çanta: L'afshar, Altın Kolye: Rosantica, Kalem Etek: Alexander McQueen 

Geçtiğimiz haftalarda Johnson ve stilisti Kate Young adeta stil ekürisi olup, birkaç defa "Stiletto nasıl kombinlenir?" dersi verdi. Misal, ünlü oyuncu yeni filminin Los Angeles galasına Saint Laurent'in ultra feminen fiyonk elbisesiyle katılmıştı. Ve bilin bakalım ayakkabı seçimi neydi? Tabii ki bir çift klasik stiletto... Yine geçtiğimiz haftalarda Jimmy Fallon'ın şovuna katılan güzel aktris, Alexandre Vauthier 2019-20 Sonbahar/Kış Couture koleksiyonuna gönderme yapan pembe tüllü mini elbisesini stiletto'larıyla kombinlemeyi tercih etmişti. 

80'lere atıfta bulunan ölçülü seksapel Alessandra Rich takımından ultra feminen Saint Laurent elbisesine kadar her türlü stile adapte olan stiletto'lar, Dakota Johnson gibi klasikten şaşmayanların yegane kurtarıcı parçası.

ETİKETLER: DAKOTA JOHNSON , ÜNLÜ STİLİ