09 Şubat 2021

Biraz Topukluya Hayır Demeyiz

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

topuklu ayakkabı
@rosiehw

Uzun süredir rahatlığımızdan istesek de ödün veremiyoruz ancak bu topuklu ayakkabılarımıza tamamen sırt çevirmek anlamına gelmiyor. Bir Carrie Bradshaw sıklığında olmasa da küçük adımlarla topuklu ayakkabıları yeniden stilimize davet edebiliriz. Özellikle topuklu botlar ve çizmelerin ne kadar önemli tamamlayıcılar olduğunu düşünürsek seçimlerimize biraz şıklık katmanın sakıncası yok. Kitten heel'den kalın topuklara kadar rahatlık seviyesini kendinize göre ayarlayabileceğiniz seçimlerin yanı sıra sizi hiç yormayacak dolgu ve lastik topuklara da yönelebilirsiniz. Ancak uzun süredir zaten bu tercihlere ne kadar sık yer verdiğimizi düşünürsek biraz daha bildiğimiz topuklu ayakkabı hissini yaşamak adına daha ince formlara yönelebiliriz. Rosie Huntington Witheley'in seçtiği çorap botlar bunun için oldukça ideal bir alternatif oluşturuyor.

topuklu ayakkabı

topuklu ayakkabı
@annabelrosendahl

Influencerlara baktığımızda ise karşımıza yine botlar ve topuklu uzun çizmeler çıkıyor. Annabel Rosendahl'ın yaptığı gibi özellikle farklı renk külotlu çoraplarla birlikte bağcık sayısı bol botlara yönelebilirsiniz. Bu stilinize sadece topuklu olduğu için değil zarif bağcıklara da sahip olduğu için şık bir dokunuş ekleyecektir. 

topuklu ayakkabı
@lissyroddyy

topuklu ayakkabı
@leoniehanne

 

topuklu ayakkabı
@valerialipovetsky

 

Alicia RoddyLeonie Hanne ve Valeria Lipovetsky ise topuklu giyme konusunda daima geçerli bir bilet görevi gören uzun çizmelerle alışkanlık haline gelen rahatlığımızı bir süre bırakmamız konusunda bizi cesaretlendiriyor. Kısa elbiseler, mini veya yırtmaçlı eteklerle kullanabileceğiniz gibi oversize parçalarınıza daha eşlik eden uzun çizmeler gün boyu modunuzu da yükseltmenize yardımcı olacaktır. 

topuklu ayakkabı
@pernilleteisbaek

Havalar biraz güzelleştiğinde ise eğer topuklu ayakkabı tutkunuz ağır basarsa hiç bir bahaneye gerek kalmadan Pernille Teisbaek gibi iddialı bir açılış yapabilirsiniz. Özellikle dar kesim pantolonlar ve taytlarla ön plana çıkan favori ayakkabınızı farklı renklerde de tercih ederek canlı geçişler yaratabilirsiniz. Şimdilik hepimiz gibi biraz daha motivasyona ihtiyacınız olabilir ancak zamanı geldiğinde bir süredir beklettiğimiz topuklu ayakkabılarımızı yeniden gün ışığına çıkartabileceğimize inanıyoruz.

ETİKETLER: TOPUKLU AYAKKABI , TREND , STİL