12 Ekim 2021

Bella Hadid’in Stil Dönüşümü

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Bella Hadid

Fotoğraf: Pierre Suu

Modellik kariyerine 16 yaşında başlayan Isabella Khair Hadid 1996 yılında doğdu. Hepimizin bildiği Gigi ve Anwar isimli iki kardeşi olan Hadid, şu anda en popüler modellerden biri. Defileler, fotoğraf çekimleri ve yeni reklam anlaşmaları arasında yoğun bir tempo izleyen model, iş hayatına da adım atarak Kin Euphorics’in kurucu ortaklarından biri oldu.

Elbette moda dünyasındaki popülerliğinin bir başka kaynağı ise kendisinin deneysel stiliydi. İmajı üzerinde oynamalar yapmaktan hiçbir zaman çekinmeyen Hadid’in sportif görünümlerden grunge siluetlere kadar uzanan bir vizyonu var. Hatta her ne kadar 90’lar ve 2000’lerin dönüşü TikTok’a bağlansa da Bella Hadid’in sokağa yansıyan stilinin de payı oldukça büyük.

Bella Hadid

Genel olarak süper modelin seçimlerine baktığımız zamansa her durumun hakkını veren bir rotası olduğunu söylemek mümkün. Önemli davetlerde olabildiğince şık, günlük hayatındaysa rahatlığı ön planda tutan Hadid için trendler de ayrı önem taşıyor. Kendini tekrar etmeyi sevmeyen kodlara sahip olan Bella Hadid, ilham verici pek çok görünümle karşımıza çıkıyor.

Vintage parçalara olan tutkusu, tasarımcılarla arasında kurduğu bağ ve farklılığı seven tarzıyla Nensi Dojaka, Marshall Columbia gibi yeni yeteneklerin keşfedilmesine de vesile oluyor. Geçtiğimiz günlerde 25'inci yaşını kutlayan Bella Hadid’in doğum gününden ilhamla, modaya yön veren deneysel stilini mercek altına alıyoruz.

ETİKETLER: BELLA HADİD , STİL , TREND , MODA