METROPOL
METROPOL

11 Mayıs 2022

Yeni Doctor Who ile Tanışın

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

DOCTOR WHO

Yeni Doctor ile tanışmaya hazır mısınız?

BBC'nin sevilen dizisi Doctor Who, 14. Doctor'unu duyurdu. Daha önce Netflix’in sevilen yapımı Sex Education’da rol alan Ncuti Gatwa serinin yeni Doctor'u olacak. Gatwa, bu ikonik yapımda yer alacağından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Gatwa yeni rolüyle ilgili BBC'ye yaptığı açıklamada, "Bu rol ve dizi ben de dahil olmak üzere dünyanın her yerindeki pek çok kişi için çok şey ifade ediyor. Her biri inanılmaz yetenekli olan öncüllerim, bu eşsiz sorumluluğu ve ayrıcalığı büyük bir özenle ele aldı. Aynısını yapmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım."

Yapılan açıklamalara göre, Doctor Who’nun 2005’teki canlanmasından sorumlu olan Russell T. Davies, dizinin 2023’teki 60. yıldönümünü kutlamak için geri dönecek. Gatwa, bu geri dönüş için de çok mutlu olduğunu belirterek "Onunla çalışabilmek bir rüyanın gerçekleşmesi." dedi.

Gatwa, BBC bilimkurgu serisinde baş karakteri oynayan ilk siyah Doctor olacak. Dizinin bir önceki Doctor'u da yıllar sonra (ne kadar geç kalmış olsa da) bir kadın olmuştu. Jodie Whittaker'ı 13. Doctor olarak izlemiştik.

Doktor Who hayranları müstakbel Doctor'un Ncuti Gatwa olacağı haberini sevinçle karşıladı. Biz de büyük bir heyecanla Ncuti Gatwa'nin Doctor Who performansını bekliyoruz. Unutulmaz olacağına da eminiz!

 

 

ETİKETLER: NCUTİ GATWA , DOCTOR WHO , BBC