METROPOL
METROPOL

08 Şubat 2021

Timothée Chalamet Yeni Edward Scissorhands Olursa

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Timothée Chalamet
Fotoğraf: Julian Ungano

Spor açısından bakılacak olursa, Amerikan futbolu için son derece önemli bir şampiyona Super Bowl. Hatta Amerika için en mühim etkinliklerden biri demek de çok yanlış olmayacaktır. Ancak Super Bowl’u bu denli popüler kılan sadece futbol müsabakası değil elbette. İşin içine dahil olan dünyaca ünlü yıldızların performansları ve elbette aralarda yayınlanan reklamlar, bu organizasyonun dünyaca çapında ses getirmesine zemin hazırlıyor.

Dün düzenlenen 55. Super Bowl’un devre arasında sahne alan isim The Weeknd olurken, maçın dördüncü çeyreğinde yayınlanan Cadillac reklamı ise her yönüyle büyük bir beğeni topladı. Bunun birinci sebebi, ilk olarak Johnny Deep’in canlandırdığı Edward Scissorhands’in geri dönüşü, ikinci ise bu ikonik karaktere yeniden hayat veren ismin Timothée Chalamet olmasıydı. Chalamet’nin bu reklam teklifine deyim yerindeyse balıklama atlaması da uzun zamandır Tim Burton hayranı olmasının eseri.

Reklamda genç oyuncuyla birlikte yer alan diğer isim de, orijinal Edward Scissorhands filminde Kim’e hayat veren Winona Ryder’dı. Bu sefer anne rolüyle karşımıza çıkarken, Vogue’a verdiği röportajda Timothée Chalamet, Ryder ile çalışmanın tam olarak bir hayalin gerçeklemesi olduğunu ifade ediyor.

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Cadillac (@cadillac)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: TİMOTHÉE CHALAMET , SUPER BOWL , WİNONA RYDER , CADİLLAC , EDWARD SCİSSORHANDS