METROPOL
METROPOL

21 Temmuz 2022

The Idol Hakkında Bildiğimiz Her Şey

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

the ıdol

Son yıllarda dijital platformlar ve sayısı her geçen gün artan yeni diziler baş döndürmeye devam ediyor. Remake'ler, geçmişin tozlu ekranlarından yenilenerek günümüze geliyor, ancak son dönemde bizi en çok heyecanlandıran yapımların yeni ve özgün işler olduğunu da itiraf etmek zorundayız. Bu günlerde kalbimizi hızlandırmayı başaran yeni gözdemiz ise A24 etiketli yeni HBO mini dizisi The Idol.

HBO dizinin yayın tarihiyle ilgili net bir açıklama yapmadı henüz ancak son günlerde yapımla ilgili yeni gelişmeler öğrenmeye devam ediyoruz. Tabii yayınlanan fragmandaki "çok yakında" hatırlatması da sanki kısa sürede The Idol'ı izlemeye başlayacağız diye düşündürüyor.

Diziyle ilgili bilgilerimizi tazeleyecek olursak... Dizi bizi Los Angeles merkezli bir yolculuğa çıkaracak. Genç bir pop yıldızının ışıltılı hayatına konuk olacak, müzik endüstirisinin görmediğimiz bir yüzüyle karşılacağız. Bu arada dizinin yapım ekibinin yanı sıra ekran yıldızları da açıklandı. Euphoria'nın yaratıcısı Sam Levison'ın öncülüğündeki dizide The Weeknd ve Lily-Rose Depp'i başrolde izleyeceğiz. Müzisyen kimliğiyle tanıdığımız The Weeknd daha önce Uncut Gems'te rol almıştı. Şarkıcının kariyer yolculuğunda oyunculuğun da önemli patikalar yaratmaya başladığını söyleyebiliriz.

the ıdol

Bu arada kadroda ayrıca Troye Sivan, Suzanna Son, Steve Zissis, Melanie Liburd, Tunde Adebimpe, Elizabeth Berkley Lauren, Nico Hiraga ve Anne Hache gibi isimler de yer alıyor. Fragmanda ayrıca BLACKPINK'ten tanıdığımız K-pop yıldızı, Jennie Kim'i de gördük. Tabii bir de dizinin ilk sezonunun 6 bölümlük olacağı bilgisine sahibiz.

Şimdilik böyle.

The Idol'ın yayın tarihinin açıklanmasını beklerken dumanı üzerinde tüten aşağıdaki fragmanı izleyebilirsiniz. 

ETİKETLER: THE IDOL