METROPOL
METROPOL

30 Haziran 2021

The Crown 5. Sezon Başlıyor

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

the cron, 5. sezon, netflix

Yayınladığı andan itibaren konusundan moda duruşuna, hızlı bir şekilde yükselişe geçen The Crown, özellikle Emma Corrin’in hayat verdiği Lady Diana’nın diziye dahil olduğu dördüncü sezonla bambaşka bir popülerlik seviyesine ulaştı. Kısa bir süre önce ise Temmuz ayında beşinci sezonun çekimlerine başlanacağını duyuran The Crown, yepyeni bir kadroyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Elizabeth Debicki yeni Galler Prensesi olarak Emma Corrin’den görevi devralırken Helena Bonham Carter’ın canlandırdığı Prenses Marget rolü için Lesley Manville seçildi.

 

Harry Potter serisinden tanıdığımız Imelda Staunton ise Olivia Colman’dan sonra Kraliçe II. Elizabeth’e hayat verecek. Kısa bir süre önce hayata veda eden Edinburgh Dükü ve Kraliçe’nin eşi Prens Philip içinse Jonathan Pryce seçilirken henüz kesin olamamakla birlikte The Affair dizinden tanıdığımız Dominic West’in yeni Prens Charles olması yüksek ihtimaller arasında yer alıyor. Beşinci sezonun en büyük özelliklerinden biri de 1997 yılında Lady Diana’nın evliliğindeki sorunları açık bir dille paylaştığı ve adeta bir sansasyon yaratan BBC röportajına yer verecek olması. Çekimler için geri sayım başlamışken yakın bir zamanda yeni sezon hakkında daha fazla bilgi gün yüzüne çıkacaktır.

ETİKETLER: THE CROWN , LADY DİANA , NETFLİX , 5.SEZON