METROPOL
METROPOL

11 Temmuz 2021

Temmuz Ayında Neler İzleyeceğiz?

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Nihayet kavuştuğumuz yaz tüm hızıyla devam ederken, fırsat buldukça ‘ne izlesem?’ diye düşünenlere önerilerimiz var.

geçen yazNetflix

Geçen Yaz

Bir yazın olmazsa olmazları nelerdir? Deniz, kumsal, arkadaşlar, aile ve asla unutulmayacak ilk aşklar…  ‘Geçen Yaz’ ile 90’lara uzanıyor, hepimizin hayatında unutulmaz bir yeri olan yazlıklara konuk oluyoruz. Ece Çeşmioğlu ve Fatih Şahin'in başrolleri paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Ozan Açıktan oturuyor. Geçen Yaz, 9 Temmuz’da Netflix’te izlenebilir.

Alone

Tyler Posey ve Summer Spiro’nun başrollerini paylaştığı Alone’un konusu bir hayli tanıdık. Evde kapanma sürecini hiç özlemedik ama yine de salgın sonrasında evlerinde kapana kısılan iki gencin hayatta kalma hikâyesine odaklanan Alone, 7 Temmuz itibariyle beIN Connect’te ekranlara gelecek.

geçen yaz

Netflix

Never Have I Ever: 2. Sezon

Hindistan göçmeni Amerikalı genç Devi’nin macerasında ikinci sezon başlıyor. Yeni bir aşk, yeni bir sınıf arkadaşı ve annesiyle atışmak için yeni sebepler, Devi’nin farklı biçimlerde cesur hamleler yapıp tartışmalı kararlar almasına neden olur. İlk sezonu henüz izlemediyseniz, arayı kapatmak için yeterince vaktiniz var. Dizinin ikinci sezonu 15 Temmuz’da Netflix’te.

Şarlatan

Yönetmenliğini Agnieszka Holland’ın üstlendiği, prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan, hayatını insanları tedavi etmeye adayan bitki uzmanı Jan Mikolasek’in gerçek hayat hikâyesini konu edinen Şarlatan – Charlatan, Türkiye’de ilk kez, 1 Temmuz Perşembe günü ekranlara geliyor. beIN Connect’te izleyebilirsiniz.

Beautiful Boy

Steve Carell ve Timothée Chalamet’ın başrollerini paylaştığı, uyuşturucu bağımlısı oğlunu bu bataktan kurtarmaya çalışan bir babanın mücadelesinin anlatıldığı film, 15 Temmuz’da beIN CONNECT’te.

geçen yaz

MUBİ

First Cow

Amerikan bağımsız sinemasının usta yönetmenlerinden Kelly Reichardt'ın yönettiği First Cow, Jonathan Raymond‘ın romanının uyarlaması. John Magaro, Orion Lee, Toby Jones, Ewen Bremner, Scott Shepherd, Gary Farmer ve Lily Gladstone gibi isimleri kadrosunda bir araya getiren First Cow, 1820’lerde geçen hikayesinde, Amerikan kırsalında geçinmeye çalışan Cookie Figowitz ile King Lu’nun hayatlarına odaklanıyor. Film, 9 Temmuz’da MUBİ’de.

Suspira

Dario Argento'nun kült klasiğinin hikâyesini yeniden ele alan modern Suspiria, ünü dünyayı sarmış bir dans okuluna başlayan genç bir dansçı ve okulun etrafında gelişenlere odaklanıyor. 2018 yapımı film 10 Temmuz’dan itibaren MUBİ’de izlenebilir.

Wong Kar Wai Seçkisi

BluTV, Temmuz ayı programında arşivine Wong Kar Wai’nin birçok filmini ekliyor. Sıra dışı bir aşk hikâyesini anlatan In the Mood for Love ile bir yazarın hayatının aşkı olduğuna inandığı kadını kaybettikten sonra hayatına giren kadınlarla olan ilişkisini konu alan 2046 gibi filmlerin yanı sıra Wong Kar Wai imzalı Chungking Express, Happy Together, Fallen Angels, Ashes of Time (Redux) filmleri platformun abonelerine sunduğu arşivdeki yerini alacak.

ETİKETLER: NETFLİX , BLU TV , MUBI