METROPOL
METROPOL

04 Temmuz 2022

Temmuz Ayında Ne İzleyeceğiz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

 

körkütük

The Gray Man- Netflix

Ryan Gosling ve Chris Evans bir araya geliyor! Russo Kardeşler’in yönettiği The Gray Man, aksiyon dolu hikayesiyle 22 Temmuz’da Netflix ekranlarındaki yerini alıyor.

Drive My Car- MUBİ

Ryusuke Hamaguchi'nin En İyi Uluslararası Film Oscar'ını kazanan ve tüm dünyada geniş yankı uyandıran Murakami uyarlaması Drive My Car MUBİ Temmuz programındaki yerini aldı. Bu yaz kendine "iyilik" yapmak isteyenleri böyle alalım.

Zihninizi Nasıl Değiştirirsiniz?- Netflix

Oscar ödüllü yönetmen Alex Gibney ve New York Times en çok satanlar listesine giren yazar Michael Pollan’ın sunduğu bu belgesel dizisi dört bölümden oluşuyor. Her bir bölüm, beyinde değişime yol açan farklı bir maddeye odaklanıyor: LSD, psilosibin, MDMA ve meskalin. 

Zeytin Ağacı- Netflix

Kadrosunda Tuba Büyüküstün, Seda Bakan, Boncuk Yılmaz, Murat Boz, Füsun Demirel, Fırat Tanış, Rıza Kocaoğlu ve Serkan Altunorak'ın yer aldığı Netflix yerli yapımının konusu şöyle: Ada, Sevgi ve Leyla’nın üniversitede başlayan arkadaşlıkları yıllar içinde en zor zamanlarında bile onlara güç veren bir dostluğa dönüşmüştür. Ancak bu üç kadının aralarındaki güçlü bağ Sevgi'ye kanser teşhisi konduktan sonra en büyük sınavını verir. Sevgi, Ada’nın istediği gibi hastaneye yatmak yerine bambaşka bir umudun peşinden gider. Sevgi’nin başlattığı bu arayış, sadece onun değil Ada ve Leyla’nın da yaşamında beklenmedik olaylara neden olur.

körkütük

Druk- beIN CONNECT

En İyi Uluslararası Film Oscar'ını kazanan, Mads Mikkelsen ve yönetmen Thomas Vinterberg'i yeniden bir araya getiren, belirli seviyede tüketilen alkolün hayat standartlarını yükselteceğine dair bir araştırmaya rastlamalarının üzerine, bunu kendi hayatlarında test etmeye karar veren dört lise öğretmeninin hikayesini anlatan Druk, 5 Temmuz itibariyle beIN CONNECT semalarına iniş yapıyor.

A French Case- BLU TV

Gerçek hikayeye dayanan A French Case, 30 yılı aşkın bir süre gizemini koruyan bir cinayet dosyasını izleyicilerin karşısına çıkıyor. 1984 yılında dört yaşındaki Grégory, kaybolmasından saatler sonra nehirde ölü bulunur. Dizi, küçük Grégory’nin cinayetini çevreleyen olayları anlatırken  kurbanların, şüphelilerin, suçluların, gazetecilerin, müfettişlerin ve yargıçların kaderlerinin kesiştiği Doğu Fransa'daki küçük bir köyün kalbinde yaşanan bu insanlık trajedisini ortaya çıkarıyor. Blu TV kataloğundan izleyebilirsiniz. Ayrıca BLU TV'nin Temmuz ayında özellikle gizem, suç ve drama izlemeyi seven kullanıcılarına alternatif seçenekler sunacağını da ekleyelim. Bir güzel haber daha! BLU TV, bir sinema efsanesi olan Yüzüklerin Efendisi serisini de hayranlarının karşısına çıkarıyor. Sinema tarihinde saygın bir yere sahip Peter Jackson imzalı üçleme Yüzük Kardeşliği, İki Kule ve Kralın Dönüşü, temmuz ayında BluTV izleyicilerini fantastik bir yolculuğa çıkaracak.

Stranger Things 4. sezon 2. kısım- Netflix

Netflix'in her sezonu ayrı bir heyecanla beklenen dizisi Stranger Things'in yeni ve 4. sezonunun 2. kısmına nihayet kavuşuyoruz. Aralarına mesafeler girmiş olsa da her zamankinden daha kararlı olan dostlarımız, korkutucu bir gelecekle karşı karşıya. Ama bu daha başlangıç. Sonun başlangıcı...

ETİKETLER: TEMMUZ AYI İZLEME REHBERİ